فریبا گودرزی درباره شرایط جوی هوای کشور اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود روز یکشنبه در برخی از نقاط آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، همدان و با احتمال در بوشهر شاهد بارش پراکنده باران باشیم.
کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: از اواخر شب یکشنبه تا روز دوشنبه بارش‌ها به مرکز و شرق کشور کشیده می‌شود.

وی با بیان اینکه از اواخر وقت دوشنبه این سامانه بارشی کشور را ترک می‌کند، ابراز داشت: بر همین اساس از روز دوشنبه در اکثر مناطق کشور شاهد افزایش آلاینده‌‌های جوی خواهیم بود.
وی یادآور شد: انتظار می‌رود که در روزهای پایانی هفته جاری در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور از جمله، تهران،‌ اصفهان، مشهد، اراک و تبریز شاهد افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا باشیم که این امر در ساعاتی با غبار محلی بروز می‌کند.

گودرزی در ادامه با اشاره به مواج بودن بخش مرکزی و شرق خلیج فارس طی روز دوشنبه، خاطرنشان کرد: امشب شاهد افزایش ابر در آسمان پایتخت خواهیم بود که این امر می‌تواند با بارش پراکنده باران همراه باشد.
وی با اعلام اینکه بیشینه و کمینه دمای هوای تهران طی روز یکشنبه و صبح دوشنبه به ترتیب برابر13 و 4 درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود، گفت: این در حالی است که از فردا تا اواخر هفته جاری به دلیل پایداری‌های جوی شاهد افزایش آلاینده‌های جوی در این کلانشهر خواهیم بود.

به نقل از: خبرگزاری فارس