مهرداد لاهوتی، عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی اعلام کرد هر سال نزدیک به 2900 نفر از شهروندان تهران بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و اضافه بر آن آلودگی هوا، هزینه‌های سنگین درمانی را بر مردم این کلان­شهر تحمیل می­‌کند و از این رو مسئولان باید معضل آلودگی هوا را جدی بگیرند.

لاهوتی، افزود: در این میان، هر نهاد نسخه خاص خود را در خصوص آلودگی هوا و تأثیر آن بر سلامت مردم می‌پیچد اما واقعیت این است که بالغ بر 80 درصد از آلودگی هوای تهران به دلیل وجود و فعالیت انبوه وسایل نقلیه غیر استاندارد است. اگر دولت‌ها به تکالیف قانونی خود در برنامه‌های توسعه عمل می‌کردند، هم اکنون آلودگی هوای تهران به مراتب کمتر بود،

لاهوتی اعلام کرد: قانون برنامه چهارم، دولت را مکلف کرده است 75 درصد از جابه‌جایی‌های تهران با وسایل نقلیه عمومی صورت گیرد اما این قانون ایده‌آل تا کنون محقق نشده است.

عضو فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قرار بود تنها 25 درصد مردم تهران از وسایل حمل‌ونقل شخصی استفاده کنند، و این در حالی است که هم اینک نیمی از مردم این کلان­شهر از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند که همین موضوع و نیز استاندارد نبودن این خودروها موجب آلودگی هوای تهران شده است.

وی با بیان این که همچنین قرار بود خودروهای داخلی تا پایان برنامه‌ چهارم، استاندارد یورو 4 را اخذ کرده و حتی در برنامه ششم به سمت استاندارد یورو 5 حرکت کنند، تصریح کرد: با وجود این که برنامه پنجم در حال اتمام است اما هنوز استاندارد یورو 4 نیز اجرایی نشده و همچنان استاندارد یورو 2 در حال اجراست.

مهرداد لاهوتی همچنین با تأکید بر این که در صورت اجرای استاندارد یورو 4 و خروج خودروهای فرسوده، آلودگی هوای تهران بهبود پیدا می‌کند، تصریح کرد: متأسفانه در مورد خروج خودروهای فرسوده تدبیر لازم صورت نگرفته و عزم جدی وجود ندارد و به عنوان نمونه، در خصوص خروج پیکان از ناوگان حمل‌ونقل شهری با وجود تولید انبوه گازهای آلاینده، همچنان تعلل می‌شود.

به نقل از: خبرگزاری دانشگاه اسلامی