استاندار اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: هواشناسی در استان اصفهان اهمیت ویژه‌ای دارد، چراکه بخشی از مجموعه مشکلات استان به هواشناسی بازمی‌گردد.
استاندار اصفهان اضافه کرد: تقریباً هیچ اقدامی نمی‌توان انجام داد مگر اینکه پیش‌بینی‌های لازم هواشناسی صورت گرفته باشد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: بارگذاری‌های غیر کارشناسی در حوضه آبریز زاینده‌رود موجب شده که میزان آب این حوضه سریعاً تحت تأثیر بارش‌ها قرار گیرد.

زرگرپور با بیان اینکه استان در هشتمین سال خشک‌سالی قرار گرفته است، گفت: این موضوع در ابعاد مختلف خود را نشان می‌دهد که یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت ارشد استان است.

وی به آلودگی هوا اشاره و بیان کرد: در سال گذشته اصفهان از تهران نیز آلوده‌تر بود، ولی امسال با تمهیدات بکار گرفته‌ شده و اجرای طرح جامع کنترل کیفی هوای منطقه اصفهان توانستیم 59 روز هوای ناسالم را به سالم تبدیل کنیم و در سال جاری روز خطرناک نداشته باشیم.

زرگرپور معضل گردوغبار را مشکل اساسی در حال حاضر اصفهان برشمرد و افزود: چند کانون اصلی ایجاد گردوغبار وجود دارد که به دلایل مختلف فعال هستند.

استاندار اصفهان افزود: اینکه در این شهر ایستگاه هواشناسی مستقل و یا برخی از تجهیزات وجود ندارد باعث تعجب است و برای استانی مانند اصفهان و همچنین با توجه به معین بودن، لازم است این تجهیزات فراهم شود.

وی با بیان اینکه اصفهان به دلیل صنعتی بودن و همچنین مسائل گردشگری نیازمند یک هواشناسی قوی و مجهز است، افزود: این موضوع به دلیل معین تهران بودن این استان اهمیتی دوچندان پیدا می‌کند.

مدیر ارشد استان دستگاه RVR در فرودگاه را نیاز مبرم استان برشمرد و گفت: انتظار می‌رود که با کمک مسئولان سازمان و مرکز هواشناسی استان، اصفهان به جایگاه مورد انتظار دست یابد.

گفتنی است در این دیدار مجید بیجندی به عنوان مدیر کل هواشناسی استان اصفهان معرفی و از خدمات مهدی صالحی مدیرکل سابق قدردانی شد.

به نقل از: خبرگزاری فارس