نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی، سید راضی نوری با اشاره به لزوم خارج شدن خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: خودروهایی با سابقه 40 سال هنوز در خیابان‌ها تردد می‌کنند، این در حالی است که از نظر کارشناسی، عمر مفید خودروها 5 سال و از نظر دولت 10 سال بیشتر است.
نوری تاکید کرد: اختصاص یارانه‌های لازم برای تامین سود ،تسهیلات وامی مرتبط با نوسازی خودروهای فرسوده به منظور تشویق رانندگان به این امر برای بخش خصوصی ،انجام تفاهم نامه‌ها و اختصاص تسهیلات بانکی برای بخش دولتی، میتواند از مهمترین اقدامات مجلس و دولت در زمینه نوسازی خودروهای فرسوده باشد.

راضی نوری افزود: مجلس باید به امر نوسازی خودروها کمک کند و با نگاه ویژه به این مسئله بستری را برای دعوت و مشارکت مجموعه‌های مرتبط در زمینه آلودگی هوا محیا سازد.

سید راضی نوری تصریح کرد: این حق مردم است که از هوای پاک استفاده کنند، زیرا خودروهای فرسوده علاوه بر اینکه فاقد امکانات گرمایشی و سرمایشی هستند و باعث رنجش مسافران به دلیل فرسوده بودن صندلی‌ها و وسایل جانبی خودرو‌ها می‌شوند، عامل تشدید کننده آلودگی هوا نیز هستند.

او در پایان گفت: دولت و شهرداری‌ها می‌توانند با همکاری و مشارکت با یکدیگر برای نوسازی خودروهای فرسوده و کاهش آلودگی هوا گامی موثر بردارند، چرا که شهرداری‌ها دارای جایگاه مهمی در کلان شهرها به ویژه شهر تهران هستند.

به نقل از: باشگاه خبرنگاران