سومين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا اين هفته در روزهاي 24 و 25 دي با ارائه 52 مقاله تخصصي به صورت شفاهي و 78 مقاله به صورت پوستر برگزار مي شود. در اين همايش 5 نفر از محققان و کارشناسان برجسته بين المللي حضور دارند و سخنراني خواهند کرد.
دکتر وحيد حسيني، دبير سومين همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا از دريافت 250 مقاله تخصصي در اين دوره از همايش خبر داد و گفت: کميته علمي همايش در مجموع 131 مقاله را پذيرفتند که از اين تعداد 52 مقاله براي ارائه شفاهي انتخاب شده و 78 مقاله هم به صورت پوستر ارائه مي شوند.
به گفته حسيني علاوه بر مقالات در اين دوره از همايش 5 کارگاه تخصصي با موضوعات مرتبط با حوزه آلودگي هوا و صدا، 14 نشست علمي ارائه مقالات و يک نشست علمي هم همزمان با برنامه اصلي برگزار خواهد شد.
او گفت: استقبال متخصصان و محققان حوزه آلودگي هوا و صدا از همايش بيشتر از دوره هاي گذشته بوده است. در اين دوره ما حدود يکصد مقاله تخصصي بيش از دومين دوره دريافت کرديم و اين امر نشان مي‌دهد ظرفيت هاي پژوهشي بالايي در کشور در اين حوزه وجود دارد.
بر اساس برنامه هاي اعلام شده سومين دوره همايش ملي مديريت آلودگي هوا و صدا پنج مهمان خارجي خواهد داشت که سه نفر از آنها در اين همايش سخنراني و مقاله ارائه مي کنند. اين ميهمانان همچنين در برگزاري تعدادي از کارگاه هاي علمي مشارکت دارند. ميهمانان خارجي اين همايش پرفسور «نينو کنزلي»، معاون انيستيتو بهداشت عمومي سوئيس، پرفسور «توني هانسن»، محقق دانشگاه برکلي کاليفرنيا آمريکا، پرفسور «مايک برگين»، متخصص آلودگي هوا دانشگاه دوک آمريکا، «آندرياس ماير»، مشاور اروپايي و متخصص فيلترهاي جذب دوده ديزل و «ولکر هنسل»، مديرعامل موسسه استاندارد کيفي فيلتر دوده VERTهستند.
سومين همايش آلودگي هوا و صدا در روزهاي 24 و 25 دي ماه از 8 و نيم تا پنج بعد از ظهر در مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار مي شود. افرادي که علاقه مند به شرکت در اين همايش هستند مي توانند از طريق سايت همايش به نشاني http://aqm.sharif.ir اطلاعات را دريافت کرده و براي ثبت نام اقدام کنند. اين همايش با مشارکت دانشگاه صنعتي شريف، شهرداري تهران و شرکت کنترل کيفيت هوا برگزار مي‌شود و صبح روز چهارشنبه با حضور دکتر محمد باقر قاليباف، شهردار تهران آغاز به کار خواهد کرد.