امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز شنبه شاهد وزش شدید باد در نیمه شرقی کشور از جمله تهران خواهیم بود، گفت: از بعد از ظهر دوشنبه به دلیل پایداری‌های جوی شاهد افزایش غلظت آلودگی هوا در پایتخت خواهیم بود.
وی همچنین با بیان اینکه امروز بارندگی ها در مناطق واقع در شمال شرق کشور و همچنین فارس ادامه دارد اظهارداشت: همچنین در خراسان جنوبی و کرمان به سبب وزش باد شاهد بروز پدیده‌ی گرد و خاک هستیم.

وی ادامه داد: همچنین روز شنبه در مناطق واقع در شمال شرق، دامنه های شرقی البرز، سواحل شرقی دریای خزر و همچنین برخی مناطق استان فارس و بوشهر، شاهد بارش باران هستیم که این بارش‌ها در مواقعی با رعد و برق همراه خواهد بود.

نقشینه همچنین از وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور خبر داد و بیان داشت: بر همین اساس امروز در سمنان، تهران، قم و اصفهان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با اعلام اینکه طی روز یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می شود، اضافه کرد: دوشنبه شب نیز شاهد وزش بادهای جنوبی در اردبیل و گیلان با شدت قابل ملاحظه ای خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه فردا تا سه شنبه هفته آینده جوی نسبتا پایدار و آرام برای تمامی مناطق کشور پیش بینی می شود ابراز داشت: همین امر موجب افزایش نسبی دمای هوا در کشور می شود.

نقشینه یادآور شد: از بعد از ظهر دوشنبه هفته جاری با توجه به پایداری های جوی در تهران شاهد افزایش غلظت آلودگی هوا خواهیم بود و بر همین اساس طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه غبار صبحگاهی در این کلان شهر دور از انتظار نخواهد بود.

وی درباره احتمال بارندگی در پایتخت نیز گفت: در اواخر هفته جاری (طی روزهای پنج شنبه و جمعه) شاهد افزایش ابر در آسمان تهران خواهیم بود.

به نقل از: خبرگزاری تابناک