معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، جعفر تشکری ‌هاشمی با اشاره به جلسه مدیران معاونت حمل و نقل گفت: طرح زوج یا فرد به لحاظ زیست محیطی نتوانسته است تاثیر زیادی بر کاهش آلودگی هوا داشته باشد و در نتیجه شهرداری در شورای عالی ترافیک کشور و شهر تهران تغییر روش اجرای این طرح را مطرح کرد و پیشنهاد شد که بر مبنای میزان آلایندگی هر خودرو، اعمال محدودیت انجام گیرد. به این معنا که هرچه آلایندگی خودرو بیشتر باشد محدودیت هم افزایش خواهد یافت. در حقیقت متناسب با شدت آلایندگی خودرو سخت‌گیری‌ها هم افزایش خواهد یافت.
جعفر تشکری ‌هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که براساس این طرح، خودروهایی که به سن فرسودگی رسیده‌اند، کمتر می‌توانند در سطح شهر تردد کنند، گفت: بررسی‌ها نشان داده است که طرح زوج و یا فرد حجم تردد را کاهش می‌دهد؛ اما نمی‌تواند راهکار مطلوبی برای کاهش آلودگی باشد و برهمین اساس سعی داریم تا با آماده‌سازی زیرساخت‌ها و همچنین بررسی‌های بیشتر، طرح جامعی را درباره اصلاح طرح زوج و فرد به شورای عالی ترافیک کشور ارائه کنیم.

وی با بیان این که خودروها براساس میزان آلایندگی به چهار دسته قرمز، زرد، سبز و آبی تقسیم می‌شوند، افزود: خودروها در این گروه دارای لایه‌های کیفیت متفاوت هستند و براین اساس خودروهای قرمز شامل خودروهایی می‌شوند که عمر مفید آنها تمام شده است و توانایی اخذ معاینه فنی ندارند و در مقابل خودروهای آبی دارای میزان آلایندگی بسیار کم و در حد صفر هستند و استانداردهای یورو۵ را هم پاس کرده‌اند.

تشکری هاشمی با بیان این که اجرای این طرح پیشنهادی (LEZ) به بسترهای نرم‌افزاری گسترده نیاز دارد، تاکید کرد: سیستم هوشمند و تامین زیرساخت‌های سخت‌افزاری انجام شده است و با همکاری پلیس در حال انجام اقدامات نرم‌افزاری هستیم؛ اما این به منزله آن نیست که به زودی این طرح شروع می‌شود بلکه باید مصوبات لازم را هم کسب کند و براساس محدودیت جغرافیایی و شدت آلایندگی، میزان ورود و خروج خودروها به این منطقه مشخص شود.
به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای اجرای این طرح باید میزان آلودگی هوا، شدت آلایندگی خودروها و محدوده جغرافیایی تردد خودروها مشخص شود.

تشکری‌هاشمی با بیان این که در اجرای طرح LEZ، محدودیت مکان، زمان و نوع خودرو بسیار مهم است، در واکنش به برخی شایعات مبنی بر کاهش ساعت محدوده طرح ترافیک گفت: برای تغییر و کاهش ساعت طرح ترافیک برنامه‌ای نداریم.

خودروها شناسنامه زیست محیطی می‌گیرند
مهدی یدی همدانی، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر تغییر شرایط فعلی طرح زوج یا فرد گفت: باید محدودیت‌ها براساس آلایندگی خودروها اعمال شود. در حقیقت چهار دسته خودروهای آبی، سبز، زرد و قرمز برابر میزان انتشار آلایندگی می‌توانند وارد “محدوده کنترل آلودگی” هوا شوند.

یدی همدانی با بیان این که ‌۱۵ درصد تهران تحت پوشش طرح زوج یا فرد قرار دارد، به تشریح مشخصات خودروها در قالب گروه‌های آبی، سبز، زرد و قرمزپرداخت و افزود:بر اساس پیشنهادی که توسط شورای عالی مطرح است، خودروها را به چهار گروه آبی، سبز، زرد و قرمز تقسیم می شوند و طرح محدوده زوج و یا فرد به “محدوده کنترل آلودگی” تغییر نام داده می شود که در آن خودروهای گروه آبی شامل خودروهای سواری و وانت بار دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ یا بالاتر، همه خودروهای سواری برقی یا هیبریدی و همه موتورسیکلت های برقی بدون محدودیت می توانند در محدوده کاهش آلودگی هوا تردد کنند.
او گفت: گروه سبز را خودروهای سواری و وانت‌بار گازسوز یا بنزینی با استاندارد آلایندگی یورو ۲ یا بالاتر، همه موتورسیکلت های بنزینی انژکتوری با استاندارد آلایندگی یورو ۳ یا بالاتر و همچنین وسایل نقلیه سبک و سنگین دیزلی با استاندار آلایندگی یورو ۳ یا بالاتر در شرایط ناسالم بر اساس طرح زوج و یا فرد در شهر تردد می کنند. در گروه سوم یعنی خودروهای گروه زرد همه خودروهای سواری و وانت بار بنزینی با سیستم سوخت رسانی کاربراتوری و استاندارد آلایندگی پایین تر از یورو ۲ ، تمامی موتورسیکلت های بنزینی کاربراتوری و همه وسایل نقلیه سبک و سنگین با استاندارد آلایندگی پایین تر از یورو ۳ در نظر گرفته شده است.

وی هم چنین درباره خودرو های گروه قرمز هم گفت: وسایل نقلیه فاقد گواهی معاینه فنی معتبر بر اساس قوانین موضوعه و همه وسایل نقلیه با عمر بیشتر از سن فرسودگی بر اساس مصوبه هیأت وزیران ، ورودشان به محدوده کاهش آلودگی هوا ممنوع است. دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشورهمچنین بر لزوم تهیه شناسنامه زیست محیطی خودروها برای تعیین وضع آلایندگی‌شان تاکید کرد.

به نقل از: روزنامه اطلاعات