استاندار تهران با اشاره به تاثير 20 درصدي خودروهاي عمومي فرسوده در آلودگي هواي تهران، گفت: بايد در خصوص اين خودروها حرکتي ضربتي انجام شود و از رده خارج شوند.
به گزارش ايسنا، سيد حسين هاشمي در خصوص تشکيل کميته اضطرار آلودگي هواي تهران گفت: تشکيل جلسات اين کميته منوط به درخواست وزارت بهداشت است که امسال چنين درخواستي تا به حال دريافت نکرده‌ايم. در سال جاري تا به حال هوا تنها براي گروه‌هاي حساس ناسالم بوده که از طريق اطلاع رساني اقدامات لازم انجام شده است.

وي افزود: در شرايطي که به هشدار مي‌رسيم و برخي شرايط مجبوريم تشکيل جلسه بدهيم و اقداماتي از قبيل افزايش محدوده‌هاي ترافيکي و حتي تعطيلي مدارس با هماهنگي وزارت کشور و دولت انجام دهيم، اما در سال جاري تا به حال به اين شرايط نرسيده‌ايم. وي تاکيد کرد: در مقايسه 9 ماه اول سال جاري با سال گذشته وضعيت بهتري داشته‌ايم که دليل عمده آن بهبود بنزين بوده است، ولي هنوز در بحث نوسازي ناوگان اتوبوسراني، تاکسيراني و موضوع موتورسيکلت‌ها مشکلات زيادي داريم که اين مباحث از عوامل موثر در آلودگي هواي تهران هستند.
هاشمي ادامه داد: براي از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده بخصوص در بخش خودروهاي عمومي نيازمند کمک‌ همه دستگاه‌هاي اجرايي هستيم که اميدواريم هرچه زودتر اقدامات لازم در اين عرصه صورت بگيرد. وي ادامه داد: اميدواريم با پيگيري وزارت کشور جايگزيني اتوبوس‌هاي جديد هرچه سريعتر انجام شود و بحث فاينانس مترو شهر تهران هم مرتفع شود تا شاهد بهبود آلودگي هواي شهر تهران باشيم.

به نقل از: خبرگزاری تابناک