عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، ابوالفضل قناعتی در خصوص لزوم توجه به فضاهای سبز و باغ های شهر تهران، گفت: شهر تهران با شرایط کنونی و به خصوص وضعیت نابسامان آلودگی هوا، در آینده نه چندان دور با خطراتی بسیاری مواجه خواهد شد کما اینکه در حال حاضر هم آسیب های فراوانی به مردم شهر تهران وارد شده است.
قناعتی با تاکید بر حفظ فضاهای سبز و باغ ها به عنوان فیلترهای تصفیه هوا، گفت: متاسفانه امروزه با ساخت و سازهای بی مورد فضاهای سبز و باغ های شهر از بین رفته است. لذا با شرایط کنونی زندگی در شهر تهران در آینده نه چندان دور شرایط سختی به خود خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه نفس کشیدن برای شهروندان تهرانی با مشکل رو به رو شده است، ادامه داد: وجود فضاهای سبز و باغ برای کلان شهری چون تهران از الزاماتی است که حتی مقام معظم رهبری دغدغه آن را دارند.
قناعتی یکی از راه های جلوگیری از تخریب باغ ها و فضاهای سبز را تشکیل کمپین ها و نهادهای مردم نهاد دانست و گفت: تشکیل کمپین و یا هر نهاد کمک کننده ای که از فضاهای سبز شهر و باغات صیانت کند مورد تایید شورای شهر است چرا که کمپین ها می توانند در کنار شوراهای شهر به فعالیت بپردازند و نیروی کمک کننده قدرتمندی به شورا ببخشند.

به نقل از: خبرگزاری مهر