رحمت‌الله حافظی می‌گوید: عرضه کردن سوخت با استاندرهای جدید مانند یورو ۴ نیز نمی‌تواند آلودگی هوا در پایتخت را کاهش دهد. زیرا خودروهایی که از فناوری ۲۰ تا ۳۰ به قبل برخوردار هستند با مصرف سوخت استاندارد نیز آلودگی تولید می‌کنند.
قسمت بزرگی از حمل و نقل در ایران اعم چه خصوصی و چه عمومی شامل تاکسی‌ها، از تکنولوژی قدیمی برخوردارند.

این عضو شواری شهر تهران، بیان کرد که با خروج موتورسیکلت‌های بنزینی و جایگزینی آنها با موتورسیکلت‌های برقی می‌توان در عرض مدت یک سال آلودگی هوای تهران را حداقل به میزان ۲۵درصد کاهش داد.
تحقیقات نشان می‌دهد که بین ۶۰ تا ۷۰درصد آلاینده‌های مهم هوای شهر‌ها، وسایل نقلیه هستند و تحقیقات بیشترثابت کرده که موتور سیکلت‌ها شش تا هشت برابر خودرو‌ها در آلودگی هوا نقش دارند.

حدود ۳۰ درصد از آلودگی کلانشهرهای ایران به خاطر تردد موتورسیکلت‌های بنزینی است.
او با اشاره به تجربه کشورهای آسیایی در زمینه جایگزین کردن موتورسیکلت‌‌های بنزینی با موتورهای برقی گفت از نظر اقتصادی نیز هزینه نگهداری یک موتورسیکلت برقی از یک موتورسیکلت بنزینی کمتر است و به طور مستمر در طول زمان نیاز به تامین سوخت و تعویض روغن ندارد.

حافظی همچنین معتقد است دولت باید با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت خودروهای مستعمل را خیلی سریع از شهرها خارج کند و خودروهای استاندارد روز دنیا را در اختیار مردم قرار دهد. در آن زمان سوخت و خودروی استاندارد می‌تواند با همدیگر کارکرد مثبتی داشته باشد و به شدت از میزان آلودگی هوا بکاهد.

او می‌گوید اکنون «بانک شهر» مکلف شده است که وام قرض‌الحسنه بدون بهره‌ای را در اختیار خریداران قرار دهد تا آن‌ها بتوانند موتورهای بنزینی را با موتورهای برقی جایگزین کنند.
حافظی همچنین تاکید کرد مشکل عمده دیگر در آلودگی هوای شهرها، استفاده از سوخت مازوت در پالایشگاه‌ها است.

به گفته رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران، قرار است از امسال سوخت مازوت در اختیاز پالایشگاه تهران قرار نگیرد. استفاده از این سوخت فسیلی در زمستان که مصرف گاز خانگی افزایش دارد بیشتر می‌شود و تهدید مهمی برای سلامت مردم است.