رئيس کميته حمل و نقل شواي شهر تهران بر ضرورت جايگزيني موتورهاي برقي به جاي موتورهاي بنزيني و آلاينده در تهران تاکيد کرد و گفت: طبق برنامه پنج ساله دوم شهرداري تهران در هر سال بايد 10 هزار موتور بنزيني از رده خارج و به جاي آنها موتور برقي جايگزين شود.

عضو شوراي شهر تهران در ديدار از نمايشگاه موتورهاي برقي، گفت: « در حال حاضر 9 ماه از سال را سپري کرديم و نخستين گام ها در راستاي جايگزيني موتورهاي برقي به جاي موتورهاي بنزيني برداشته مي شود انتظار ما اين است که روند جايگزيني موتورهاي برقي سريعتر انجام شود و دقيقا طبق پيش بيني برنامه پنج ساله دوم پيش برويم.»
سرخو افزود: «شوراي شهر برنامه اي براي محدود کردن ورود موتورهاي برقي به برخي از مناطق در آينده نزديک دارد اما نمي خواهيم مردم تحت فشار قرار بگيرند و با اعمال محدوديت اختلالي در زندگي مردم ايجاد کنيم.»
او درباره ارزيابي اش از کيفيت موتورهاي برقي نمايشگاه گفت: «محصولات خوبي و در مدل هاي متنوعي ارايه شده اند. بعضي از انواع مدل هااين موتورها در کشورهاي ديگر، حتي در کشورهاي اروپايي به عنوان موتورهاي کاري استفاده مي شود و من نمونه هاي همان موتورها را در اين نمايشگاه ديدم. به هر حال يکي از مهمترين کاربردهاي موتور براي گروه کثيري از موتورسواران در تهران اين است که آنها بتوانند با اين موتورها کار کنند و در نمونه هايي که من ديدم و تست کردم مدل هاي متنوعي هست که به اين منظور قابل استفاده هستند.»
اين عضو شوراي شهر تأکيد کرد: « ما فعلا در مورد موتورهاي برقي با اغماض برخورد مي کنيم يعني سخت گيري نمي کنيم که هر کس موتور برقي ندارد مثلا نمي تواند به محدوده شهر بيايد اما اين در واقع فرصتي است که به موتورسواران مي دهيم تا موتورهاي بنزيني و آلاينده را با موتورهاي برقي جايگزين کنند. در اين زمينه هم تسهيلات زيادي براي شهروندان تهراني در نظر گرفته شده است سيستم هاي شارژ رايگان، تسهيلات بانک شهر و اقساط طولاني مدت همه براي اين است که آلودگي اين موتورها سلامت مردم را به خطر مي اندازد و خطر آلودگي هوا جدي است و شوخي بردار نيست.»
سرخو گفت: «نمايشگاه موتورهاي برقي اين فرصت را فراهم کرد که با توليد کنندگان، خدمات پس از فروش، وارد کنندگان، کيفيت و قيمت موتورها و نظر برخي از شهروندان آشنا شويم. اما اطلاع رساني در رسانه ها و راديو و تلويزيون کافي نبود. همچنين بايد همه شهرداران مناطق و مسئولان حمل و نقل ديدن کنند که ديد خوبي به موتورهاي برقي و رفع اشکالات اقدام کنند.»
اين عضو شوراي شهر مي افزايد: «بانک شهر وامي را در اختيار خريداران قرار مي دهد. هدف آن است که موتورهاي برقي جايگزين موتورسيکلت هاي بنزيني کاري شوند. به همين دليل وامي که پرداخت آن در مدت زمان 36 ماهه مبلغي بيش از 200 هزار تومان است براي افرادي که با موتور کار مي کنند سنگين است. من پيشنهاد مي کنم زمان بازپرداخت اين وام به 60 ماه افزايش يابد تا خريداران در شرايط آسان تري نسبت به بازپرداخت وام اقدام کنند و همچنين رغبتشان براي خريد افزايش يابد.»
سرخو يکي از مهمترين کارها را فرهنگ سازي دانست که بايد از داخل مديران و متوليان شهري آغاز شود. چرا که اين افراد کساني هستند که در خط اول مواجه با مردم قرار دارند. در صورتي که مديران نسبت به موضوعي توجيه شده و به الزام آن پي ببرند فرهنگ سازي ميان مخاطبان از بخش هاي مختلف نيز انجام مي شود.
سرخو افزود: «آلودگي هواي تهران موضوع کوچکي نيست که در اندازه هاي محلي و با اقدامات يک يا دو دستگاه حل شود بلکه بايد برنامه هايي در سطح ملي براي رفع اجرا شود. شهروندان نيز درباره آلودگي هوا و بيماري هاي ناشي از آن اطلاع دارند. بايد موضوع جدي گرفته شود.»

به نقل از: خبرگزاری آریا