به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 17، واقعه‌ی دوچرخه سواري «مي خواهم نفس بکشم» در روز پاياني هفته ملي هواي پاک، توسط معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري منطقه 17 و با حضور شهروندان و پرسنل منطقه برگزار شد. نمادسازي خط سفيد، جلب مشارکت شهروندان و گروه هاي مردم نهاد در حفظ محيط زيست شهري از اهداف اين واقعه اعلام شده است.

محدوده‌ی يافت آباد روز پنجم بهمن ماه شاهد رکاب‌زني شهروندان، پرسنل منطقه و مديران شهري منطقه 17 بود. شرکت مهندس علي رضايي قائم مقام شهردار منطقه، مهدي نوروزي معاون حمل و نقل و ترافيک و ابراهيم ابويي مدير روابط عمومي مورد توجه سایر افراد شرکت کننده قرار گرفت و تمامي شرکت کنندگان با امضاي ميثاق عمومي بر حفظ محيط زيست و کاهش آلودگي هوا تاکيد کردند.
مهندس علي رضايي در حاشيه برگزاري این همايش دوچرخه‌سواري هفته پاک که همزمان با کمپين آسمان آبي و زمين پاک برگزار شد، اظهار داشت: اين همايش با هدف توجه شهروندان به هواي پاک برگزار شده است.
وی با اشاره به يکي از اهداف ويژه اين همايش،‌ گفت: ما بنا داريم با فرهنگ‌سازي و البته فراهم کردن شرايط، تمایل شهروندان برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه سواری را بیشتر کنیم.
قائم مقام شهردار منطقه 17 تصريح کرد: متاسفانه در سال‌هاي اخير و با توجه به دلايلی مانند عدم استانداردسازي خودروها و بنزين باعث افزايش آلودگي هوا در کلان‌شهرها و بخصوص در تهران بوده‌ايم و برگزاري چنين برنامه‌هايي مي‌تواند در کاهش آلودگي هوا مؤثر باشد.

معاونت امور اجتماعي منطقه، پليس راهور، اورژانس تهران، ايستگاه آتش نشاني يافت آباد، کانون‌هاي محلي و گروه‌هاي مردم نهاد در این همایش حضور داشتند و پس از آن، شعار «مي خواهم نفس بکشم» را به عنوان يکي از مصاديق نمادسازي خط سفيد و حفظ محيط زيست بر تابلوي يادگاري اين همايش ثبت کردند تا هديه و یادآوری براي آيندگان منطقه باشد.
علاوه بر اهداي هدايايي به نفرات برگزيده، در پايان اين همايش، از آرمين محمدي دوچرخه سوار شش ساله و علي حسن پور رکابزن 65ساله تقدير به عمل آمد.

به نقل از: خبرگزاری آریا