بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، از میزان غلظت آلاینده منواکسیدکربن نسبت به روز گذشته درهمین ساعت کاسته و بر میزان غلظت آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون افزوده شده است . به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس می‌باشد.
لازم به ذکر است ایستگاه‌های ستاد بحران ، شهرری ، پارک رازی ، پارک سلامت ، پارک قائم ، دانشگاه تهران ، سوهانک ، شهرک چشمه و فرمانداری شهرری به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارند.

اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون در شرایط ناسالم برای گروههای حساس: افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی ، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه شرایط هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار دارد، گفت: توصیه می‌شود افراد دارای بیماری‌های قلبی، ریوی، کودکان و سالمندان حتی‌المقدور از تردد در فضای باز خودداری کنند.

منبع: شرکت کنترل کیفیت هوا