دكتر علي محمد شاعري، رئيس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران با اشاره به وضعیت محیط زیست پایتخت بيان كرد: در سال‌هاي اخير به رغم توسعه ساخت و ساز و تخريب بعضي از باغات، فضاي سبز شهر تهران افزايش قابل ملاحظه اي پيدا كرده و بايد در اين زمينه منصفانه قضاوت كنيم.

شاعري با بيان اينكه در بررسي شاخص‌ها بايد روند بلند مدت را در نظر بگيريم، گفت: روند آلودگي هوا در شهر تهران رو به كاهش است و در اين روند از سال 84 تا كنون ميزان آلودگي شاخص‌هاي منواکسيد کربن، اکسيد گوگرد، اکسيد نيتروژن و ازون رو به کاهش بوده است.

وي در ادامه افزود به طور كلي از سال 84 تاكنون تمام شاخص‌هاي آلودگي شهر تهران بجز ريزگردها روند كاهشي داشته است.

شاعري از بهبود فضاي سبز شهر تهران در سال‌هاي اخير به عنوان يكي از بهترين عملكردهاي شهرداري ياد كرد.

وي با بيان اينكه ميزان بارندگي در سال جاري نسبت به سال قبل حدود 12 درصد افزايش يافته است تصريح كرد: البته اگر روند ميزان بارندگي را در شهر تهران بررسي كنيم مشاهده خواهيم كرد كه حدود 13 درصد در مقايسه با بلند مدت كاهش دارد.

وي از افزايش 8 درصدي حجم آب پشت سدها خبر داد و گفت: هم اكنون پيشرفت شبكه فاضلاب شهر تهران نيز حدود 60 درصد است و خوشبختانه شركت فاضلاب در سال‌هاي اخير فعاليت خوبي داشته و شهرداري نيز همه گونه همکاري براي توسعه شبکه با وزرات نيرو خواهد داشت.

رييس ستاد محيط زيست و توسعه پايدار شهرداري تهران همچنین ضمن گراميداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران مي توانند نقش بي بديلي در آگاه سازي مردم براي حفاظت از محيط زيست داشته باشند.

دكتر علي محمد شاعري صبح روز یکشنبه در نشست صميمانه خود با جمعي از خبرنگاران به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: خبرنگاران بايد هميشه دغدغه پيشرفت، توسعه و حل مشكلات مردم را داشته باشند در واقع خبرنگار نقش ترويج حقيقت در جامعه را به عهده دارد و در جهت ارتقاي فرهنگ گام بر مي دارد.

وي با بيان اينكه توسعه اجتماعي و فرهنگي زيربناي توسعه اقتصادي است افزود: حفظ محيط زيست نيز در گرو توسعه اجتماعي و فرهنگي است و وقتي افراد نقش محيط زيست را در زندگي بدانند بهتر مي توانند در حفظ آن بكوشند.

شاعري با تاكيد بر اينكه خبرنگاران نقش مهمي در توسعه فرهنگي و اجتماعي دارند تصريح كرد: خبرنگار نبايد تحت تاثير تهديد يا تطميع حقايق را وارونه جلوه دهد.

به نقل از: خبرگزاری آریا