شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای روز چهارشنبه تهران را در شرایط سالم اعلام کرد. در همین حال هواشناسی از افزایش گرد و غبار و رگبار در ۵ استان کشور خبر داده است.
براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوای صبح سه شنبه تهران ۷۰ بوده و برای صبح روز چهارشنبه شاخص کیفیت هوا ۸۰ پیش‌بینی شده است که بر اساس حد استاندارد ۱۰۰ و میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، هوای پایتخت در شرایط سالم قرار دارد.

همچنین احد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سه روز آینده در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق فارس و ارتفاعات زاگرس جنوبی درساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار موقتی، باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
احد وظیفه افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، در روزهای پنجشنبه وجمعه هشتم و نهم مرداد، باد و گرد و خاک در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور تداوم خواهد داشت و در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل با طوفان و گرد و خاک همراه خواهد بود. طی سه روز آینده سواحل شرقی دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به هوای پایتخت در روزهای پایانی هفته نیز گفت: آسمان تهران در روز پنج شنبه هشتم مرداد، کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر درشهرهای شمالی بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز جمعه نهم مرداد، صاف در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و وزش باد با بیشینه و کمینه ۳۸ و۲۷ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.