یک متخصص طب سنتی، خوراکی‌های مفید در روزهای آلودگی هوا را اعلام کرد و گفت: مصرف برخی دمنوش‌ها باعث کاهش اثرات آلودگی هوا و رفع مشکلات تنفسی می‌شوند.
به گزارش فارس، علی حسینی گفت: در مواقعی که هوا آلوده است می توان برای دفع آثار سوء آن برخی از دمنوش‌های طب سنتی را مصرف کرد. مثلاً دمنوش آویشن از بروز مشکلات تنفسی و آسم جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: می توان مقداری برگ آویشن و لیمو عمانی را در آب جوشانید و با کمی عسل و نبات مصرف کرد.
حسینی افزود: همچنین نوشیدن دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب نیز توصیه می‌شود. این دمنوش آرامبخش است و از بروز گرفتگی عروق قلب در هوای آلوده پیشگیری می‌کند.

این متخصص طب سنتی گفت: در هوای آلوده مصرف میوه‌هایی مانند لیموشیرین، نارنگی، پرتقال، انار، انبه، سیب، طالبی وکیوی توصیه می‌شود.
وی تصریح کرد: سبزی‌های تازه مانند اسفناج، کلم، کاهو، کرفس، گوجه فرنگی،سیر، پیاز، شوید و جعفری در ایام آلودگی هوا بهتر است در برنامه غذایی قرار گیرد.

حسینی مصرف لبنیات را در روزهایی که هوا آلوده است توصیه کرد و گفت: نان‌های سبوس دار مثل نان سنگک و نان جو، پسته، بادام، فندق و گردو و تخم مرغ، زیتون وجگر جذب مواد سمی در بدن را تا حدود زیادی کاهش می‌دهند.
این متخصص طب سنتی گفت: نوشیدن آب در طول روز باعث تقویت کلیه‌ها و دفع سموم از بدن می‌شود و می‌توان در طول روز یک فنجان عرق کاسنی و شاتره مصرف کرد که در ایام آلوده توصیه می‌شوند.

به نقل از: خبرگزاری تابناک