دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر در مهدکودک سرزمین رولان

از آن جایی که محدوده تنفس یک کودک به صورت طبیعی بسیار به زمین نزدیک است، متاسفانه آلودگی هوا نیز به همان میزان در نزدیکی زمین متمرکزتر است. محققان ثابت کرده‌اند که کودکان به این علت، روزانه آلودگی‌ای معادل دود ۴ سیگار را تنفس می‌کنند و در مقابل آلودگی هوا بسیار آسیب‌پذیرترند.

مهد کودک‌هایی که در شهرهای آلوده و نزدیک به اتوبان‌ها قرار دارند نیز، در معرض مقادیر بسیاری از آلودگی هوا به خصوص ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون قرار دارند. این ذرات به قدری کوچک هستند که می‌توانند از ریه نیز عبور کنند و وارد جریان خون شوند. مطالعات دانشمندان ارتباطی بسیار قوی بین تماس با آلودگی هوا و ابتلای کودکان به آسم را شناسایی کرده‌اند. به همین دلیل استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای قدرتمند برای تصفیه این آلاینده‌ها توصیه می‌شود.

عوامل آلودگی هوا در مهدهای کودک می‌توانند شامل موارد ذیل شوند:

آلرژی‌زاها
کودکانی که مبتلا به بیماری‌های تنفسی مانند آسم و یا تب یونجه هستند، باید دارای امکاناتی ویژه باشند تا از همان سطح رشدی و توسعه‌ای برخوردار شوند که همکلاسی‌هایشان دارند. استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب برای افراد آلرژیک می‌تواند محیطی عاری از ذرات آلرژی‌زا برای شما فراهم کند.

میکروارگانیسم‌ها
درحالی که سطوحی از تماس با عفونت برای سیستم ایمنی کودکان لازم است، افراط در این موضوع می‌تواند برای رشد آن‌ها و زندگی والدین مخرب باشد. تصفیه عفونت‌های هوابرد قبل از این‌که استنشاق شوند، یک قدم حیاتی برای کاهش تماس کودکان با جرم و باکتری است.

بو
مهدکودک‌ها معمولا با مشکل از بین بردن بوی ناخوشایند در محیط مواجه هستند. می توان به جای پوشاندن (و نه از بین بردن) این بوها با مواد سمی دیگر، از فیلتراسیون تخصصی و محصولات خوش‌بوکننده ضد آلرژیک برای حذف بو از هوای محیط استفاده کرد.

تصفیه هوا
حصول اطمینان از تمیز بودن کف، میزها، اسباب بازی‌ها و سایر سطوح در یک مهدکودک، قسمتی مهم از کنترل عفونت است اما شامل عفونت‌های هوابرد نمی‌شود. استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای مناسب دارای فناوری مشابه آن‌چه بیمارستان ها استفاده می‌کنند، می‌تواند برای حل این مشکل مفید باشد.
هم‌چنین اگر منبع آلودگی هوا قابل حذف نباشد، بهترین راه برای از بین بردن آلودگی استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای متناسب با نیاز محیط است. با توجه به نوع آلودگی محیط، ابعاد فضا، دمای محیط و … انواع مختلفی از دستگاه تصفیه هوا برای از بین بردن آلودگی محیط وجود دارد.