دستگاه تصفیه هوای مدل HealthPro 250 به عنوان بهترین دستگاه تصفیه هوا شناخته شد.
برترین دستگاه تصفیه هوای جهان یک امتیاز دیگر را به فهرست بلند بالای افتخاراتش اضافه کرد. دستگاه تصفیه هوای مدل HealthPro 250 آی کیو ایر، به عنوان برنده Sylvan در بخش دستگاه تصفیه هوا انتخاب شد.

Sylvan که یک فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه هوا و یک منبع تخصص در مورد راه حل های هوای پاک است، دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل HealthPro 250 را برای فناوری پیشرفته اش، استفاده آسان و کارایی و راندمان بالا انتخاب کرد.

دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل HealthPro 250، دارای یک طراحی بسیار ابداعی سوئیسی است که موجب راندمان بسیار بالا در حذف ذرات معلق میکرونی و آلاینده های مضر گازی از هوا می شود.

آزمایشات مستقل علمی ثابت کرده اند که دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل HealthPro 250 بیشتر از 99.97% ذرات معلق در هوا با اندازه 0.3 میکرون و بزرگتر و بیشتر از 99.95 % ذرات معلق فوق ریز با اندازه تا 0.003 میکرون یعنی کوچکترین ذرات را از هوا جذب می کند. شرکت آی کیو ایر، هر سیستم تصفیه هوایی را قبل از خروج از کارخانه تست می کند و کارایی کلی دستگاه را با یک گواهی کارایی برای حذف 99.97% یا بیشتر ذرات 0.3 میکرون و بزرگتر ضمانت می کند.

در نتیجه ساخت و مهندسی برتر، دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل HealthPro 250، به شدت در اطراف فیلتر، هوا بندی شده است که باعث می شود هیچ آلاینده ای از دستگاه خارج نشود.کارایی عنوان شده برای بیشتر دستگاه‌های تصفیه هوا رقمی تئوری است. نشتی‌های داخلی بین اجزای مختلف، بازدهی واقعی بیشتر دستگاه‌های تصفیه هوا را کاهش می‌دهد. دستگاه تصفیه هوای IQAir دارای حق ثبت اختراع برای فن‌آوری 3D UltraSeal TM است. پیش از هر چیز، نشت بندی کاغذ چین خورده‌ی فیلتر با قاب آن تضمین می‌شود. دوم این که فن‌آوری 3D UltraSeal، هوابندی کامل بین قاب فیلتر و محفظه را تضمین می کند. و سوم این که هوابندی بین اجزاء، دستگاه را به یک سیستم نفوذناپذیر در برابر هوا تبدیل کرده است. به همین دلیل، کارایی کلی دستگاه هایIQAir از کارایی عنوان شده‌ی سایر دستگاه‌های تصفیه هوا بیشتر است.

سیستم تصفیه هوای آی کیو ایر، نگهداری بسیار راحت و تعویض فیلتر آسانی دارد که استانداردهای سایر بخش های صنعت تصفیه هوا را از لحاظ طراحی، کارایی و فناوری پیشرفته تعیین می کند. طراحی ماجولار دستگاه تصفیه هوای شرکت IQAir امکان دسترسی به همه فیلترها را طی چند ثانیه فراهم می‌سازد. به آسانی با آزادکردن کردن بازوهای قفل کننده و کشیدن فیلترها به بیرون از فریم، تقریباً همه می توانند به سادگی و بدون استفاده از ابزار خاص، هر یک از فیلترهای دستگاه را در مدتی کوتاه تعویض کنند.

دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل HealthPro 250 ، بیشتر از هر دستگاه تصفیه هوای دیگری نقد و بررسی های عالی جلب کرده است. مجله ی Consumers Digest، این دستگاه تصفیه هوا را به عنوان برترین خرید شناخته است و مجلات Reviewboard، ConsumerGuide، Wired، Newsweek و بسیاری مجلات دیگر به این دستگاه تصفیه هوا امتیازات بسیار بالایی داده اند.