هوای محل زندگی ما در صورت وجود ذرات معلق آلوده باعث بروز بیماری، بروز حساسیت و آلرژی و شدت گرفتن حملات آسم می شود. شما در کنار خرید و استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منزل، می توانید اقدامات دیگری نیز برای بهبود کیفیت هوای خانه خود انجام دهید. در ادامه شما با مهم ترین نکات برای بهبود کیفیت هوا و نیز اطلاعات مفیدی در مورد دستگاه های تصفیه هوا آشنا می شوید.
برای آنکه هوای سالمی در محل زندگی خود داشته باشید باید:
برای جارو کردن منزل از جاروبرقی مکنده استفاده کنید تا گرد و غبار در هوا پراکنده نشود.گرد و خاک و “مایت خاکی” اولین دلیل آلودگی هوا و بروز آلرژی در منازل است.
از روکش های محافظ ضد حساسیت برای روکش بالش و تشک خود استفاده کنید تا “مایت” و سایر ذرات آلرژی زا که بر روی آنها جمع می شوندکاهش یابند.
روکش و ملحفه خود را با آب داغ، حداقل 120 درجه، بشویید تا مطمئن شوید که انگل های ریز و تخم آنها کشته شوند. این انگل ها در حدود 10% وزن بالش و تشک شما را تشکیل می دهند. بنابراین مهم است که شما با شستن مداوم آنها از خوابیدن شبانه در انبوهی از مواد آلرژی زا اجتناب کنید.
هوای خانه را خنک و خشک نگه دارید تا ذرات آلرژی زا کاهش یابند. رطوبت هوا باید کمتر از 50% باشد. کانال های هوا و قسمت های مرطوب باید مرتب تمیز شوند تا از رشد کپک جلوگیری شود.
از به هم ریختگی و شلوغی محیط جلوگیری کنید. اشیایی مانند عروسک های پارچه ای منبع تجمع گرد و خاک هستند. این اشیا و نیز محل های دور از دسترس مانند قفسه ها و پشت مبل ها باید مرتب با جاروبرقی مکنده تمیز شوند تا از تجمع گرد و خاک جلوگیری شود.
استفاده ازدستگاه تصفیه هوا راه حل مناسبی است تا از سلامت هوا در خانه و محل کار خود مطمئن شویم. فیلتر هپا ذرات معلق آلرژی زا تا حد بسیار ناچیزی کاهش می دهد. فیلتر کربنی نیز بوی نامطبوع و گازهای سمی را حذف می کند. این بو یا گازهای سمی ممکن است از دخانیات، فاضلاب، حیوانات خانگی، مواد شوینده و سفیدکننده و یا حتی آشپزی بوجود بیاید. دستگاه تصفیه هوا با فیلتر هپا و فیلتر کربنی، بهترین انتخاب برای تصفیه هوای محل زندگی و کار ماست.
شما می توانید با هر نیاز و سلیقه و بودجه ای، دستگاه تصفیه هوای مناسب خود را از میان محصولات بهین میتراک جستجو و انتخاب کنید.