چگونه گل‌های غیر آلرژی‌زا انتخاب کنیم

افراد مختلف معمولا از گل به عنوان یک هدیه‌ صادقانه بسیار استقبال می‌کنند. سالیانه مبلغ زیادی خرج خرید شاخه‌های گل می‌شود. اما برای افرادی که دچار آلرژی شدید یا آسم و حتی حساسیت چندگانه‌ شیمیایی هستند، گل‌ها می‌توانند بیشتر از زیبایی، دردسر آفرین باشند.
با این که هدیه دادن گل می‌تواند بهترین نیت را در خود داشته باشد، این کار می‌تواند 2 ضرر بسیار جدی برای افراد مبتلا به آلرژی، آسم و یا حساسیت چندگانه‌ شیمیایی به همراه داشته باشد: بو و گرده‌ گل

گل و خطر آلودگی آن برای افراد مبتلا به حساسیت و الرژِی

آلرژی، مشکل اصلی گرده‌ گیاهان

برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم، گرده یک آلرژی‌زا است. گرده‌ گیاهان یک ماده‌ پودر مانند است که از گیاهان تولید می‌شود و سلول‌های بارور آن‌ها را به گیاهان دیگر می‌رساند و در بسیاری موارد به قسمت‌های دیگر همان گیاه. گرده‌ گیاهان به سادگی می‌تواند با توجه به اندازه‌اش که از 6 میکرون تا 100 میکرون متفاوت است، در هوا معلق شود. این ذرات هنگامی که استنشاق می‌شوند، به داخل بینی و گلو کشیده شده و علائم آلرژی و آسم را تحریک می‌کنند.

گرده ی گیاهان و الرژی

مبتلایان به آلرژی، انتخاب‌های مناسب و نامناسب

هنگام انتخاب گل برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم، از انتخاب گل‌هایی که مقدار زیادی گرده و ذره‌ معلق تولید می‌کنند، خودداری کنید.

انتخاب‌های بهتر ( گرده‌ کمتر) انتخاب‌های نامناسب ( گرده‌ بیشتر)
بگونیا

آفتابگردان

شمعدانی
بابونه

زنبق
مینا

رز
داوودی

لاله

حساسیت چندگانه‌ شیمیایی

بو برای افراد مبتلا به حساسیت چندگانه شیمیایی یک مسئله‌ مهم است و همه می‌دانیم که بزرگترین مشکل گل‌ها، بو است. حتی گل‌های کم بو می‌توانند محرک افراد مبتلا به این بیماری باشند. بو محرک این بیماری است، پس یک دسته گل با بوی عالی، زندگی فردی مبتلا به این حساسیت را بسیار سخت می‌کند.

انتخاب گل برای مبتلایان به حساسیت چندگانه شیمیایی

با این که دانشمندان هم‌چنان در مورد علت آلرژی به بو با هم، هم‌عقیده نیستند، در مورد این موضوع که میزان واکنش افراد به بو با هم متفاوت است، توافق نظر دارند. یک توضیح احتمالی در مورد این قضیه مربوط به تعداد گیرنده‌های بویایی داخل بینی است که در افراد مختلف بسیار متفاوت است. در نتیجه، بویی که برای یک نفر بسیار مطبوع است، برای شخصی دیگر بسیار آزاردهنده است

مبتلایان به حساسیت چندگانه شیمیایی، انتخاب‌های مناسب و نامناسب

همه گل‌ها مقداری بو دارند، بنابراین هنگامی که مشغول انتخاب گل برای افراد مبتلا به این حساسیت هستید، گل‌هایی با بوی کم‌تر را انتخاب کنید.

انتخاب‌های مناسب ( بوی کمتر)
بدترین انتخاب‌ها ( بوی بیشتر)

لاله

یاس

کوکب

یاسمین

آفتابگردان

رزهایی با بوی زیاد مثل نوع آمورت

کم بوترین انواع رز

با انتخاب با دقت گل مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی و حساسیت چندگانه‌ شیمیایی، شما هدیه‌ای بهتر، خوشایندتر و به یاد ماندنی تر به آن‌ها می‌دهید. هم چنین دریافت کننده هدیه‌ شما زمان بیشتری را صرف لذت بردن از این هدیه می‌کند تا عطسه کردن!

کاربر گرامی، متن انگلیسی این مقاله را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.