دستگاه تصفیه هوای IQAir سری داندانپزشکی

کنترل جیوه
بخار جیوه که به صورت بالقوه بسیار خطرناک است، در نتیجه استفاده و یا برداشتن ماده آمال گام برای پر کردن دندان، تولید شده و در هوا پخش می‌شود. اگر این مواد متصاعد شده در هوای مطب‌های دندانپزشکی فیلتر و تصفیه شود، به سلامت پزشک، کارکنان و بیماران کمک بسیاری می‌شود.

مدل‌ها
۱. سری Dental Pro آی کیو ایر: دستگاه‌های تصفیه هوای این سری، فیلتراسیونی منحصر به فرد در مقابل بخار جیوه، مواد ضد عفونی‌کننده و مواد آلی فرار، توسط ۵ کیلوگرم کربن فعال به همراه آلومینای اشباع شده و پرمنگنات پتاسیم فراهم می‌کنند.
۲. سیستم سری ™ Dental Series Hg FlexVac: دستگاه‌های این سری، به دلیل فیلتراسیون پیشرفته جیوه و کنترل از منبع، بالاترین حد امنیت در مقابل بخار جیوه را فراهم می‌کنند.

تصفیه تمام ویروس‌ها
پیشگیری از آلوده شدن وسایل دندانپزشکی همیشه یکی از اولویت‌های این مراکز است، اما ویروس و آلاینده‌های دیگر در یک مطب دندانپزشکی، می‌توانند به سرعت از طریق هوا منتقل شوند. استفاده از دریل و دیگر وسایل می‌تواند خطر حضور ویروس‌های هوابرد مانند هپاتیت ویروسی را افزایش دهد. هپاتیت ویروسی ذره‌ای است که معمولا ابعادی حدود ۰.۰۵ میکرون دارد. دستگاه‌های تصفیه هوای معمولی مقابل ذراتی به این ابعاد کاملا ناکارامد هستند. فیلتراسیون هایپرهپای آی کیو ایر در دستگاه‌های تصفیه هوای سری دندانپزشکی، راندمانی برابر ۹۵ % مقابل کوچکترین ویروس‌ها و آلاینده‌ها دارد و در نتیجه امنیتی بی‌مانند را برای حاضرین در محیط دندانپزشکی فراهم می‌کند.

۲ مدل دستگاه تصفیه هوا مخصوص مراکز دندانپزشکی
دستگاه‌های تصفیه هوای سری دندانپزشکی آی کیو ایر، شامل ۲ مدل Dental Pro و Dental Hg FlexVac™ می‌شوند. هر دوی این مدل‌ها به طور خاص برای تصفیه هوای محیط‌های دندانپزشکی طراحی شده‌اند.

تصویر دستگاه تصفیه هوای سری Dental
تصویر فیلترهای دستگاه تصفیه هوای سری Dental

مراحل فیلتراسیون تصفیه هوای IQAir سری داندانپزشکی

۱- پیش فیلتر هایپر هپا GC™ HyperHEPA® از کلاس H11
پیش فیلتر هایپر هپا از کلاس H11، برای کنترل ذرات درشت، ریز و فوق ریز به کار می‌رود. این پیش فیلتر برای ۲ فیلتر بعدی نقش سپر را دارد و از آن‌ها حفاظت می‌کند.مدیای پیش فیلتر از الیاف فایبر گلاس بسیار نازک ساخته شده است و جدا کننده‌های آن هیچ گونه گازی از خود متصاعد نمی‌کنند.راندمان این پیش فیلتر بر اساس استاندارد EN1822 بالاتر از ۹۹ % برای ذرات ۰.۳ میکرون و بزرگتر است و مقدار آن ۳ متر مربع است. در صوت استفاده روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳، طول عمر متوسط این فیلتر ۱۵ ماه است.

۲ و ۳- فیلتر جاذب گاز و بو، ست کارتریج فیلتر دندانپزشکی
این فیلترهای کارتریجی برای کنترل قشر گسترده‌ای از مواد شیمیایی و بوها استفاده می‌شود.

گزینه‌های موجود برای مدیا:
Dental Pro-  پنج کیلوگرم کربن فعال گرانولی اشباع شده به همراه آلومینای اشباع شده
Dental Hg-  پنج کیلوگرم کربن فعال گرانولی اشباع شده.
این فیلترها در صورتی که دستگاه تصفیه هوا، روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳ استفاده شود، حدود ۳ سال عمر می‌کنند.

۳ و ۴ -ست فیلتر نهایی آستینی GC™ Post-Filter Sleeve

این فیلترهای نهایی برای جذب و تصفیه ذرات ریز و فوق ریز به کار می‌روند و مدیای آن‌ها از الیاف باردار شده ساخته شده است. سطح استفاده شده این فیلترها ۰.۵ متر مربع است و در صورتی که دستگاه تصفیه هوا روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳ استفاده شود، به طور متوسط ۳ سال عمر می‌کنند.

مشخصات فنی تصفیه هوای IQAir سری داندانپزشکی
ابعاد: ۷۱*۴۱*۳۸

وزن: ۲۱/۲۶ کیلوگرم

ظرفیت هوادهی: به ترتیب ۵۰، ۹۰، ۱۵۰، ۲۲۰، ۲۸۰، ۴۰۰ متر مکعب

در ساعت برای سرعت ۱- ۶

ولتاژ: ۲۲۰ ولت

مصرف برق: ۲۰ تا ۱۳۵ وات

صدا: ۲۲- ۵۷ دسیبل

پیش فیلتر: ۳ متر هپا از کلاس H11- متوسط طول عمر ۱ سال

فیلتر گاز و بو: ۵ کیلوگرم کربن اکتیو گرانولی به همراه آلومینای اشباع شده یا ۵ کیلوگرم کربن اکتیو گرانولی اشباع شده- متوسط طول عمر: ۲ سال

فیلتر نهایی: ۰.۵ متر مربع روکش کارتریج مدل GC شارژ شده- متوسط طول عمر: ۳ سال

تصویر ابعاد دستگاه تصفیه هوای سری Dental
برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مشخصات این دستگاه تصفیه هوا، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

گالری تصاویر دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir سری داندانپزشکی

تصویر دستگاه تصفیه هوای سری Dental و مبدل‌های آن
تصویر مدل‌های مختلف دستگاه تصفیه هوای سری Dental
تصویر کاربرد دستگاه تصفیه هوای سری Dental
تصویر ریموت کنترل دستگاه تصفیه هوای سری Dental