دستگاه تصفیه هوای IQAir سری Cleanroom

زمانی که تمیزترین هوای ممکن برای استفاده‌ آزمایشگاهی و پزشکی نیاز باشد ،هرگونه بهبود در کیفیت هوا مهم است. علاوه بر استفاده از فناوری بی‌مانند HyperHEPA، پیش فیلتر™ PreMax و فیلتر ذرات HyperHEPA H13 نیز در سری دستگاه‌های تصفیه هوای Cleanroom دارای مدیای ضد میکروبی هستند. این ویژگی ضدمیکروبی، مانع از تشکیل کلونی‌های میکروب در سطح فیلتر شده و در نهایت به عملکرد سالم فیلتراسیون نیز کمک می‌کند.

دستگاه‌های تصفیه هوای سری Cleanroom دارای ۷.۵ مترمربع مدیای میکروچین‌دار IQAir HyperHEPA H13 همراه با جداکننده‌ بدون حلال‌اند. فیلتراسیون HyperHEPA به طور تضمینی کوچک‌ترین و خطرناک‌‌‌ترین ذرات هوا تا ۰.۰۰۳ میکرون را متوقف می‌کند. این ذرات شامل ویروس‌ها، باکتری‌ها، ذرات آلودگی هوا و آلاینده‌های دیگر می‌شوند. IQAir در دستگاه تصفیه هوای خود از فناوری نانوالیاف و طراحی نوین استفاده می‌کند تا ذراتی را متوقف کند که ۱۰۰ برابر کوچکتر از ذره‌هایی‌اند که فیلترهای مرسوم HEPA از بین می‌برد.

دستگاه‌های تصفیه هوای سری Cleanroom به طور کلی و دستگاه تصفیه هوای Cleanroom H13 به طور خاص بیشترین امکان را برای کنترل ذرات معلق در هوا فراهم می‌کند. این دستگاه تصفیه هوا برای اتاق‌های بهداشتی، آزمایشگاه‌ها و محیط‌های دیگر تا کلاس ۱۰۰ طراحی شده‌ است. هوا از قسمت تحتانی سیستم، داخل پیش فیلتر ضدمیکروبی و قدرتمند PreMax با ظرفیت و تراکم بالا می‌شود. این قطعه یک فیلتر با چین‌های بسیار ظریف از کلاس F8 (مطابق استاندارد ASHRAE) با مساحت ۷ مترمربع است. بیشتر از ۵۵% ذرات ۰.۳ میکرونی و ذرات بزرگتر در این مرحله فیلتر می‌شوند. فن مدل جدید با قدرت، هوا را داخل پیش فیلتر و از آن جا به فیلتر ضدمیکروبی IQAir HyperHEPA می‌کشد. فیلتر HyperHEPA دارای ۵.۵ متر مربع مساحت است که به طور تضمینی ۹۹.۹۷ % ذرات ۰.۳ میکرونی و بزرگتر و ۹۹.۵ % ذرات ۰.۰۰۳ میکرونی را فیلتر می‌کند. این‌ها کوچکترین ذرات موجود در هوا هستند. باکتری‌ها، ویروس‌ها، ذرات ناشی از احتراق و تمام ذرات دیگر هوا کاملا توسط سری دستگاه تصفیه هوای Cleanroom از بین می‌روند.

تصویر دستگاه تصفیه هوای Cleanroom
تصویر فیلترهای دستگاه تصفیه هوای Cleanroom

مراحل فیلتراسیون تصفیه هوای IQAir سری Cleanroom

دستگاه‌های تصفیه هوای سری Cleanroom دارای پیش فیلتر CR PreMax از کلاس F8 بر طبق استاندارد انجمن اشری و آغشته به مواد آنتی ماکروبیال برای کنترل ذرات درشت و ریز و محافظت از فیلترهای بعدی هستند. دستگاه تصفیه هوای Cleanroom مدل H13، دارای ۷ متر مربع پیش فیلتر و دستگاه‌های تصفیه هوای مدل Cleanroom 250 MG و Cleanroom 100 دارای ۲.۸ متر مربع پیش فیلتر هستند.
متوسط طول عمر پیش فیلتر دستگاه تصفیه هوای مدل H13، درصورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا روزانه ۱۲ ساعت با دور فن ۳، ۲۱  تا ۲۷ ماه و ۲ دستگاه دیگر بین ۹ تا ۱۵ ماه است.

دستگاه تصفیه هوای مدل Cleanroom 250 Mg، دارای فیلتر جاذب گاز و بوی شیمیایی V5-Cell Filter MG، برای جذب آلاینده‌های شیمیایی و بو می‌باشد.
مدیای فیلتر این دستگاه تصفیه هوا، دارای گزینه‌های دیگری نیز می‌باشد:
V5-Cell™ MultiGas شامل ۲.۵ کیلوگرم کربن اکتیو به همراه آلومینای اشباع شده
V5-Cell™ VOC شامل ۲.۳ کیلوگرم کربن اکتیو گرانولی
V5-Cell™ CS شامل ۳.۹ کیلوگرم آلومینای اشباع شده گرانولی
V5-Cell™ AM شامل ۲.۷ کیلوگرم کربن اکتیو اشباع شده گرانولی
V5-Cell™ Hg شامل ۲.۷ کیلوگرم کربن اکتیو اشباع شده گرانولی
عمر این فیلتر در صورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا ۱۲ ساعت در روز با دور فن ۳، بین ۱۵ تا ۲۱ ماه است.
آخرین فیلتر دستگاه‌های تصفیه هوای سری Cleanroom، فیلتر هپا از کلاس H13 پزشکی، آغشته به مواد آنتی ماکروبیال، با راندمان ۹۹.۹۷ % برای جذب ذرات ۰.۳ میکرون یعنی ذرات فوق ریز از جمله باکتری، ویروس و قارچ می‌باشد.
فیلتر هپای دستگاه تصفیه هوای مدل Cleanroom H13، حدود ۷.۵ متر مربع با متوسط عمر ۳۶ تا ۴۸ ماه در صورت استفاده دستگاه ۱۲ ساعت روزانه با دور فن ۳ و دستگاه تصفیه هوای مدل Cleanroom 100 و Cleanroom 250 MG حدود ۵.۵ متر مربع با متوسط عمر ۴ سال می‌باشد.

مشخصات فنی تصفیه هوای IQAir سری Cleanroom
ابعاد: ۷۱*۴۱*۳۸

وزن: ۱۶ کیلوگرم

ظرفیت هوادهی: به ترتیب ۵۵، ۱۰۰، ۱۷۰، ۲۵۰، ۳۲۰، ۴۵۰ متر مکعب

در ساعت برای سرعت ۱- ۶

ولتاژ: ۲۲۰-۲۴۰ ولت

مصرف برق: ۲۰ تا ۱۳۵ وات

صدا: ۲۲- ۵۷ دسیبل

پیش فیلتر: ۲.۸ متر مربع هپای آنتی ماکروبیال از کلاس F8- متوسط طول عمر ۱ سال

فیلتر گاز و بو: ۲.۵ کیلوگرم کربن اکتیو گرانولی- متوسط طول عمر: ۲ سال

فیلتر ذرات معلق: ۵.۵ متر مربع هپای آنتی ماکروبیال از کلاس H13 بیمارستانی- متوسط طول عمر: ۳ سال

تصویر ابعاد دستگاه تصفیه هوای Cleanroom
برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مشخصات این دستگاه تصفیه هوا، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

گالری تصاویر دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir سری Cleanroom

تصویر دستگاه تصفیه هوای Cleanroom در بیمارستان
تصویر صفحه نمایش دستگاه تصفیه هوای Cleanroom
تصویر ریموت کنترل تصفیه هوای Cleanroom