دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir سری CleanZone 5000

دستگاه‌های تصفیه هوای سری ۵۰۰۰، پیش فیلتراسیون MERV16 را با ۲۹ متر مربع مدیای فیلتراسیون HyperHEPA ترکیب می‌کنند. HyperHEPA تنها فناوری تصفیه هوای آزمایش شده‌است که تضمین می‌کند ۹۹.۵% ذرات فوق ریز مضر تا اندازه‌ ۰.۰۰۳ میکرون را فیلتر می‌کند. این ذرات ۱۰۰ برابر کوچکتر از ذراتی هستند که با فناوری معمولی جذب می‌شود و ۱۰ برابر کوچکتر از یک ویروس معمولی. در مرحله‌ پیش فیلتر، MERV16 سری ۵۰۰۰ دارای بهترین گواهی است که ASHRAE The Ammerican Society of Heating, Refrigerating and Air Conditioning Engineers ( انجمن مهندسین سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع آمریکا)، به یک دستگاه تصفیه هوا داده است. پیش فیلتر MERV16 بیشتر از ۹۵% ذرات از جمله ۸۵% ذرات تا ۰.۰۰۳ میکرون را، قبل از ورود به فیلتر HyperHEPA حذف می‌کند.

بهترین مدیا، بهترین فیلتراسیون
نخستین ویژگی منحصر به فرد دستگاه‌های تصفیه هوای CleanZone 5200 وCleanZone 5300، توانایی خارق العاده‌ آن‌ها در جذب آلاینده‌های گازی (شیمیایی) توسط کربن اکتیو بسیار متخلخل می‌باشد. این کربن مشابه کربن ارزان و پرغبار پوسته‌های نارگیل رایج در بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوا نیست. این موضوع برای افراد آلرژیک به نارگیل خبر بسیار خوبی است. IQAir از زئولیت نیز استفاده نمی‌کند. زئولیت هم یک مدیای فیلتراسیون ارزان و کم تاثیر است. در مدل‌های سری ۵۰۰۰ که دارای فیلتراسیون گاز و بو هستند، کربن اکتیو برتر با جاذب‌های شیمیایی ترکیب می‌شود و ترکیبات شیمیایی موجود در هوا مانند فرمالدئید را هدف قرار می‌دهد. در برخی از ساختارها کربن اکتیو IQAir با تکه‌های آلومینیوم اکسید تکمیل می‌شود. این آلومینیوم‌ها توسط پتاسیوم پرمنگنات بارور شده و ترکیبی قدرتمند برای فیلتر کردن سطح وسیع‌تری از گاز، بو و مواد شیمیایی را شکل می‌دهند.

تصویر دستگاه تصفیه هوای سری cleanzone

۳ مدل مختلف

CleanZone 5100: جهت دسترسی به بیشترین حد از کاهش ذرات و میکروارگانیسم‌ها، این دستگاه تصفیه هوا، پیش فیلتراسیون MERV16 را با فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA 700 ترکیب می‌کند.
CleanZone 5200: برای کاهش حداکثر گازها، بو و ذرات (از جمله میکروارگانیسم‌ها)، دستگاه تصفیه هوای 5200، دارای حداکثر ۷۲ کیلو گرم مدیای فیلتراسیون گاز و بو است. علاوه بر این، کنترل استثنایی ذرات توسط پیش فیلتراسیون MERV 16 و post-filter  مدیای کلاس H11  فراهم شده‌است.
CleanZone 5300:  برای حداکثر کاهش گازها، بوها، ذرات و میکروارگانیسم‌ها، فیلتر اصلی این دستگاه تصفیه هوا دارای حداکثر ۴۲ کیلوگرم مدیای فیلتراسیون گاز و بو و فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA300 می‌باشد.

دستگاه تصفیه هوای مدل‌های 5100 و5300 CleanZone قدرتمندترین مدیاهای فیلتراسیون IQAir را ترکیب کرده و یک تک دستگاه تصفیه هوا با حجم بالا ایجاد کرده‌اند. ابتدا یک فیلتر MERV16 حداقل ۹۵% از ذرات ۰.۳ میکرون و بیشتر از ۸۵% ذرات فوق ریز تا ۰.۰۰۳ میکرون (یعنی کوچکترین ذرات موجود) را تمیز می‌کند. پس ازین که هوا از قسمت پیش فیلتر عبور کرد، هوای تمیز از مدیای فیلتراسیون پیشرفته‌ HyperHEPA عبور می‌کند. این مدیا ذرات باقیمانده را با کارایی کلی ۹۹.۹۷% از ذرات ۰.۳ میکرون یا بزرگتر و ۹۹.۵% تمام ذرات تا ۰.۰۰۳ میکرون فیلتر می‌کند.

مراحل فیلتراسیون تصفیه هوای IQAir سری CleanZone 5000

فیلتر HyperHEPA
دستگاه تصفیه هوای مدل Allergen 100 برای جذب کامل ذرات معلق از فناوری ®HyperHEPA استفاده می‌کند. قدرت فیلترهای ®HyperHEPA برای جذب موثر کوچکترین ذرات معلق در هوا (۰.۰۰۳ میکرون) در یک آزمایشگاه مستقل آزمایش و تایید می‌شود. این یعنی ذراتی صد برابر کوچکتر از آنچه که با فیلترهای معمولی جذب می‌شود و ۱۰ برابر کوچکتر از اندازه‌ی یک ویروس. علاوه بر آن برای حصول اطمینان از کیفیت هوای خروجی، هر دستگاه تصفیه هوا جداگانه در کارخانه و توسط یک دستگاه ذره شمار لیزری مورد آزمایش و تایید قرار می‌گیرد تا راندمان ۹۹.۹۷ % برای ذرات بزرگتر از ۰.۳ میکرون تضمین شود.
سطح این فیلتر ۵ متر مربع و متوسط طول عمر آن، در صورت استفاده روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳، ۴ سال است.

پیش فیلترPreMax
پیش فیلتر PreMax میکروذراتی مانند گرده‌ی گیاهان، شوره‌ی حیوانات و ذرات قارچی را از بین می‌برد.
سطح این فیلتر ۲.۸ متر مربع و متوسط طول عمر آن، در صورت استفاده روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳، ۱۸ ماه است.

مشخصات فنی تصفیه هوای IQAir سری CleanZone 5000

ابعاد: ۶۴.۳ *۶۴.۳ *۱۹۴.۳

وزن: ۷۵- ۱۲۰ کیلوگرم

ظرفیت هوادهی: ۱۸۰۰- ۲۴۰۰ متر مکعب در ساعت

ولتاژ: ۲۲۰-۲۳۰ ولت

مصرف برق: ۲۰ تا ۴۶۰ وات

صدا: ۲۲- ۵۷ دسیبل

پیش فیلتر: ۱۷ متر مربع هپا از کلاس F9- متوسط طول عمر ۱ سال

فیلتر گاز و بو: مدل ۵۱۰۰: ندارد/ مدل ۵۲۰۰: کارتریج ۵۴ کیلوگرمی GCXL  – متوسط طول عمر: ۲ سال/ مدل ۵۳۰۰: کارتریج ۳۱ کیلوگرمی GCX – متوسط طول عمر: ۲ سال

فیلتر ذرات معلق: مدل ۵۱۰۰: ۲۳ متر مربع فیلتر هایپرهپا از کلاس H12/13/ متوسط طول عمر: ۲ سال/ مدل ۵۲۰۰: ۴.۳ متر مربع فیلتر روکش کارتریج از کلاس H11  – متوسط طول عمر: ۲ سال/ مدل ۵۳۰۰: ۱۰ متر مربع فیلتر هایپرهپا از کلاس H12/13/ متوسط طول عمر: ۲ سال

تصویر ابعاد تصفیه هوای سری cleanzone
برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مشخصات این دستگاه تصفیه هوا، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.
گالری تصاویر دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir سری CleanZone 5000
تصویر ساختار دو طبقه‌ای دستگاه تصفیه هوای سری cleanzone
تصویر نمایشگر تصفیه هوای سری cleanzone
تصویر دستگاه تصفیه هوای سری cleanzone در اتاق