کارایی

اطلاعات کامل‌تر درباره کارایی دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir سری CleanZone 5000

کارایی تضمین شده در مقابل ذرات فوق ریز
حدود ۹۰ % ذرات معلق در هوا، ذرات فوق ریز به اندازه‌ ۰.۱ میکرون هستند و منبع اصلی تولید این ذرات، احتراق وسایل موتوری، پالایشگاه‌ها، کارخانجات صنعتی، و حتی پخت و پز است. ویروس‌ها نیز در رده‌ ذرات معلق فوق ریز قرار می‌گیرند. اندازه کوچک ذرات فوق ریز به آن‌ها این امکان را می دهد که به راحتی از طریق سیستم تنفس بدن استنشاق شوند و درون ریه‌ها انباشت و جذب خون شوند و در نهایت می‌توانند منجر به حمله‌های قلبی، سکته، آسم و حتی سرطان شوند.
تولید کنندگان دستگاه‌های تصفیه هوای رایج در بازار می‌گویند که دستگاه‌های آن‌ها فقط ذرات بزرگتر از ۰.۳ میکرون را جذب می‌کند، اما دستگاه تصفیه هوای IQAir از این قضیه مستثنی است.
کارایی فیلترهای HyperHEPA شرکت IQAir در جذب ۹۹.۵ %همه ذرات کوچکتر از ۰.۰۰۳ میکرون – کوچکترین ذراتی که موجود هستند- تأیید و ثابت شده است. آزمایشات انجام شده توسط آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر، اثربخشی فن‌آوری IQAir در جذب ذرات فوق ریز را تأیید کرده‌اند. وقتی موضوع محافظت در برابر ذرات فوق ریز مطرح است، دستگاه تصفیه هوای IQAir انتخابی تضمین شده است.

۳ مدل مختلف

CleanZone 5100: جهت دسترسی به بیشترین حد از کاهش ذرات و میکروارگانیسم‌ها، این دستگاه تصفیه هوا، پیش فیلتراسیون MERV16 را با فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA 700 ترکیب می‌کند.

CleanZone 5200: برای کاهش حداکثر گازها، بو و ذرات (از جمله میکروارگانیسم‌ها)، دستگاه تصفیه هوای 5200، دارای حداکثر ۷۲ کیلو گرم مدیای فیلتراسیون گاز و بو است. علاوه بر این، کنترل استثنایی ذرات توسط پیش فیلتراسیون MERV 16 و post-filter مدیای کلاس H11 فراهم شده‌است.

CleanZone 5300: برای حداکثر کاهش گازها، بوها، ذرات و میکروارگانیسم‌ها، فیلتر اصلی این دستگاه تصفیه هوا دارای حداکثر ۴۲ کیلوگرم مدیای فیلتراسیون گاز و بو و فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA300 می‌باشد.

فیلتراسیون پیشرفته‌ ذرات
دستگاه‌های تصفیه هوای سری 5000، پیش فیلتراسیون MERV16 را با ۲۹ مترمربع مدیای فیلتراسیون HyperHEPA ترکیب می‌کنند. HyperHEPA تنها فناوری تصفیه هوای آزمایش شده‌است که تضمین می‌کند ۹۹.۵ % ذرات فوق ریز مضر تا اندازه‌ ۰.۰۰۳ میکرون را فیلتر می‌کند. این ذرات ۱۰۰ برابر کوچکتر از ذراتی هستند که با فناوری معمولی جذب می‌شود و ۱۰ برابر کوچکتر از یک ویروس معمولی. در مرحله‌ پیش فیلتر، MERV16 سری 5000 دارای بهترین گواهی است که ASHRAE The Ammerican Society of Heating, Refrigerating and Air Conditioning Engineers ( انجمن مهندسین سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع آمریکا)، به یک دستگاه تصفیه هوا داده است. پیش فیلتر MERV16 بیشتر از ۹۵ % ذرات از جمله ۸۵ % ذرات تا ۰.۰۰۳ میکرون را، قبل از ورود به فیلتر HyperHEPA حذف می‌کند.

بهترین مدیا، بهترین فیلتراسیون
نخستین ویژگی منحصر به فرد دستگاه‌های تصفیه هوای CleanZone 5200 وCleanZone 5300، توانایی خارق العاده‌ آن‌ها در جذب آلاینده‌های گازی (شیمیایی) توسط کربن اکتیو بسیار متخلخل می‌باشد. این کربن مشابه کربن ارزان و پرغبار پوسته‌های نارگیل رایج در بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوا نیست. این موضوع برای افراد آلرژیک به نارگیل خبر بسیار خوبی است. IQAir از زئولیت نیز استفاده نمی‌کند. زئولیت هم یک مدیای فیلتراسیون ارزان و کم تاثیر است. در مدل‌های سری 5000 که دارای فیلتراسیون گاز و بو هستند، کربن اکتیو برتر با جاذب‌های شیمیایی ترکیب می‌شود و ترکیبات شیمیایی موجود در هوا مانند فرمالدیهاید را هدف قرار می‌دهد. در برخی از ساختارها کربن اکتیو IQAir با تکه‌های آلومینیوم اکسید تکمیل می‌شود. این آلومینیوم‌ها توسط پتاسیوم پرمنگنات بارور شده و ترکیبی قدرتمند برای فیلتر کردن سطح وسیع تری از گاز، بو و مواد شیمیایی را شکل می‌دهند.

تنوع در نصب
همراه با سه مدل و ۱۰ حالت انتخابی برای نصب، دستگاه‌های تصفیه هوای سری 5000 CleanZone کارایی‌های مختلفی را برای انواع محیط‌ها و مشکلات مربوط به هوا ارائه می‌دهند:
دستگاه تصفیه هوای مدل 5100 برای بیشترین حد فیلتراسیون ذرات ریز و فوق ریز، مجهز به فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA700 است.
دستگاه تصفیه هوای مدل 5200 برای تصفیه‌ی آلاینده‌های گازی، در شش حالت مختلف مجهز به کارتریج‌های GCXL/S12 شده است:
– multigas: برای ترکیبات شیمیایی فرار و بسیاری از ترکیبات غیر شیمیایی
– VOC: برای ترکیبات شیمایی فرار، هیدروکربن و حلال‌ها
– ChemiSorber: برای ترکیبات غیر شیمیایی و برخی از ترکیبات شیمیایی ( برای مثال فرمالدیهاید و سولفور دی اکسید)
– AM (آمونیا ): برای آمونیا و آمینس
– AcidPro: برای اسیدهایی مثل هیدروژن سولفید، سولفور دی اکسید، کلرین و سولفوریک اسید
– جیوه: برای بخار جیوه

دستگاه تصفیه هوای مدل 5300 دارای فیلتر استوانه‌ای HyperHEPA 300 است و در ۴ حالت برای تصفیه‌ آلاینده‌های گازی موجود است: multigas ،VOC ،ChemiSorber و آمونیا.

کم صداترین
دستگاه‌های تصفیه هوای سری 5000CleanZone با وجود جریان هوای بسیار قوی، از سایر دستگاه‌های تصفیه هوای کلاس مشابه خود کم صداترند. فن کارا و بسیار قوی دستگاه تصفیه هوای IQAir هوا را با قدرت بسیار از تمام فیلترها رد می‌کند. این فن جداگانه در یک جایگاه خاص تعبیه شده که باعث می‌شود صدا به حداقل برسد و در عین حال هوا را به راحتی در هر ۱۰ سرعت به تمام سیستم می‌رساند.

حجم بالا، کارایی بالا
دستگاه‌های تصفیه هوای سری CleanZone 5000 هوا را تا حجم حداکثر ۲۴۰۰ متر مکعب در ساعت، از مدیایی عبور می‌دهند که از هر دستگاه تصفیه هوای پرتابل دیگری قدرتمندتر می‌باشد و حتی برای فضاهای بسیار بزرگ و کلاس پزشکی مناسب است.
ظرفیت استثنایی این سری، حاصل وجود یک فن قدرتمند در هر مدل سری 5000 است. این فن برای عبور دادن حجم بالایی از هوا از فیلترهای HyperHEPA و فیلترهای گاز و بو در طیف‌های وسیع، به اندازه‌ کافی قدرتمند است.