دستگاه تصفیه هوای IQAir مدل GCX

کارایی خارق العاده دستگاه تصفیه هوای GCX آی کیو ایر، با کربن اکتیو بسیار مرغوب آن شروع می‌شود. کربن اکتیو این دستگاه از نوع کربن اکتیو پودری ارزان قیمت و کم کیفیت رایج در برندهای تصفیه هوای بازار نیست. آی کیو ایر از ماده زئولیت به جای کربن اکتیو استفاده نمی‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا این دستگاه‌ها برای کسانی که نسبت به نارگیل حساس هستند، نیز مناسب باشند. مدیای متمایز کربن اکتیو دستگاه‌های سری GCX آی کیو ایر با جاذب‌های شیمیایی ترکیب شده است تا ترکیبات آلی فرار موجود در هوا از جمله فرمالدئید را هدف قرار دهد. دستگاه‌های تصفیه هوای سری GCX همچنین دارای اکسیدهای آلومنینیوم توپی شکل است. این گرانول‌های آلومینیوم، توسط پرمنگنات پتاسیوم اشباع شده‌اند و در نتیجه طیفی وسیع از گازها، بو و آلودگی‌های شیمیایی را پوشش می‌دهند.

مقایسه دستگاه تصفیه هوای مدل GC و GCX

این میزان از جذب، تصفیه و کنترل آلاینده‌های گازی هیچگاه قبل از دستگاه‌های سری GCX ممکن نبوده است.
دستگاه‌های تصفیه هوای سری GCX در مقایسه با دستگاه‌های سری GC، به میزان ۱۱۰ % مدیای فیلتراسیون بیشتر و در عین حال جریان هوا و طول عمر فیلتر بیشتر فراهم می‌کنند.
حدود ۷ کیلوگرم فیلتر مدیای گازی در دستگاه‌های تصفیه هوای سری GCX وجود داشته که بیشترین میزان فیلتراسیون را برای آلودگی‌های گازی در دستگاه‌های پرتابل آی کیو ایر، ارائه می‌کند. سری GCX همچنین دارای ویژگی امنیتی ضد تغییر است، که به خصوص در مکان‌های عمومی‌ می‌توان آن را فعال کرد و مانع از تغییر در تنظیمات آن توسط افراد غریبه شد.

تصویر دستگاه تصفیه هوای GCX
تصویر فیلترهای دستگاه تصفیه هوای GCX

مراحل فیلتراسیون تصفیه هوای IQAir مدل GCX

دستگاه‌های تصفیه هوای سری GCX آی کیو ایر، طراحی شده‌اند تا طیفی گسترده از آلاینده‌های هوا را پوشش دهند.
هوا از پایین دستگاه تصفیه هوای GCX توسط یک فن بسیار قدرتمند آلمانی مکیده و داخل می‌شود. سپس هوای وارد شده از چند مرحله فیلتراسیون عبور کرده و به صورت کاملا پاک به محیط بر می‌گردد. طراحی خاص و عایق بندی شده دستگاه‌های آی کیو ایر، اجازه فرار هوای آلوده به محیط را نمی‌دهد. فیلتراسیون تصفیه هوای GCX شامل مراحل زیر است:

فیلتراسیون ذرات ابعاد نانو و میکرو: اولین مرحله فیلتراسیون شامل یک پیش فیلتر‌ هایپرهپای کلاس H11 است که ذرات ابعاد میکرو و نانو مانند آلرژن‌ها، دود، باکتری و ویروس را تصفیه می‌کند.

جذب کربنی از طریق کارتریج کربن ( به جز مدل ChemiSorber): آلاینده‌های شیمیایی خطرناک مانند فرمالدئید را از طریق فرایند اکسیداسیون داخل دانه‌های آلومینای فعال شده، حذف می‌کند.

جذب از طریق کارتریج کربن ( مدل‌های ChemiSorber و MultiGas): آلاینده‌های شیمیایی خطرناک مانند فرمالدئید را از طریق فرایند اکسیداسیون داخل دانه‌های آلومینای فعال شده، حذف می‌کند.

فیلتراسیون میکروشارژ شده: آستین‌های پست – فیلتر، ذرات معلق حاصل از کربن اکتیو و فرایندهای مراحل قبلی را از طریق یک ساختار فیبری شارژ شده، جذب می‌کند.

پس از طی شدن این مراحل فیلتراسیون، برخلاف سایر دستگاه‌های تصفیه هوای موجود در بازار که هوای فیلتر شده را از طریق خروجی‌های غیر استاندارد، کوچک و پر سر و صدا به اتاق برمی‌گردانند، دستگاه تصفیه هوای GCX آی کیو ایر، از طریق خروجی ۳۲۰ درجه با فناوری EvenFlow Diffuser، با کمترین صدا در تمام جهات، هوای پاک را به محیط وارد می‌کند.

دستگاه تصفیه هوای سری GCX با ۴ کارتریج گازی مختلف، می‌تواند مشکل آلودگی گازی، شیمیایی و بوی هر محیط داخلی را رفع کند.
در حال حاضر، ۴ مدیای گازی برای این دستگاه موجودند:

GCX VOC برای کنترل ترکیبات آلی فرار، حلال‌ها و …

GCX MultiGas برای کنترل طیف وسیعی از گازهای شیمیایی ارگانیک و غیر ارگانیک

GCX ChemiSorber برای کنترل فرمالدئید، هیدروژن سولفید، دی اکسید گوگرد و …

GCX AM برای کنترل آمونیا و ترکیبات آمونیا

پیش فیلتر‌هایپر هپای آی کیو ایر از کلاس H11، یکی از بخش‌های اصلی دستگاه تصفیه هوای سری GCX است که هوایی با کیفیت محیط‌های پزشکی و عاری از ذرات معلق را در کنار هرکدام از ۴ مدیای بالا، ارائه می‌کند.

مشخصات فنی تصفیه هوای IQAir مدل GCX
ابعاد: ۱۰۲*۴۱*۳۸

وزن: ۲۶-۳۳ کیلوگرم

ظرفیت هوادهی: به ترتیب ۵۰، ۱۰۰، ۱۷۰، ۲۴۰، ۳۳۰، ۴۷۰ متر مکعب

در ساعت برای سرعت ۱- ۶

ولتاژ: ۲۲۰ ولت

مصرف برق: ۲۰ تا ۱۳۵ وات

صدا: ۲۲- ۵۷ دسیبل

پیش فیلتر: ۷.۵ متر مربع هپا از کلاس H11- متوسط طول عمر ۱ سال

فیلتر گاز و بو: ۷.۸- ۱۴.۶ کیلوگرم کربن اکتیو گرانولی- متوسط طول عمر: ۲ سال

فیلتر نهایی: ۰.۹ متر مربع فیلتر روکش کارتریج- متوسط طول عمر: ۳ سال

تصویر ابعاد دستگاه تصفیه هوای GCX
برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مشخصات این دستگاه تصفیه هوا، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

گالری تصاویر دستگاه تصفیه هوای IQAir مدل GCX

تصویر چرخ‌های دستگاه تصفیه هوای GCX
تصویر بعد کناری دستگاه تصفیه هوای GCX
تصویر دستگاه تصفیه هوای GCX در آرایشگاه
تصویر دستگاه تصفیه هوای آی کیو ایر مدل GCX