کارایی

اطلاعات کامل‌تر درباره کاراییِ دستگاه تصفیه هوای IQAir مدل Allergen 100

جذب ذرات بسیار ریز
حدود ۹۰ %ذرات معلق در هوا، ذرات فوق ریز به اندازه‌ی ۰.۱ میکرون هستند و منبع اصلی تولید این ذرات، احتراق وسایل موتوری، پالایشگاه‌ها، کارخانجات صنعتی، و حتی پخت و پز است. ویروس‌ها نیز در رده‌ ذرات معلق فوق ریز قرار می‌گیرند. اندازه کوچک ذرات فوق ریز به آنها این امکان را می‌دهد که به راحتی از طریق سیستم تنفس بدن استنشاق شوند و درون ریه‌ها انباشت و جذب خون شوند و در نهایت می‌توانند منجر به حمله‌های قلبی، سکته، آسم و حتی سرطان شوند.
تولید کنندگان دستگاه‌های تصفیه هوای رایج در بازار می‌گویند که دستگاه‌های آنها فقط ذرات بزرگتر از ۰.۳ میکرون را جذب می‌کند، اما دستگاه تصفیه هوای IQAir از این قضیه مستثنی است.
کارایی فیلترهای HyperHEPA شرکت IQAir در جذب ۹۹.۵ %همه ذرات کوچکتر از ۰۰.۳ میکرون – کوچکترین ذراتی که موجود هستند- تأیید و ثابت شده است. آزمایشات انجام شده توسط آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر، اثربخشی فن‌آوری IQAir در جذب ذرات فوق ریز را تأیید کرده‌اند. وقتی موضوع محافظت در برابر ذرات فوق ریز مطرح است، دستگاه تصفیه هوای IQAir انتخابی تضمین شده است.

۴۱ % هوای تمیز بیشتر
در نسخه جدید دستگاه تصفیه هوای IQAir، از قوی ترین فن‌ تصفیه هوای خانگی، استفاده شده است، قدرت بالای این فن، نتایج بهتری را در تصفیه هوا به همراه دارد. طراحی بهینه شده، از جدیدترین فناوری آیرودینامیک برای تبدیل انرژی به هوای بیشتر و آلودگی صوتی کمتر بهره برده است. همچنین به کمک فناوری چین زدن فیلتر ®HyperHEPA (تا کردن ظریف کاغذ فیلتر برای افزایش هرچه بیشتر سطح مؤثر فیلتراسیون)، بازدهی این دستگاه تصفیه هوا تا ۴۱ %افزایش یافته است. این به معنی هوادهی بیشتر و در عین حال عمر بیشتر فیلترها می‌باشد که با کاهش هزینه های جایگزینی فیلترها، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می‌باشد.

۱۰۰ برابر تصفیه بیشتر نسبت به فیلترهای HEPA معمولی
بر خلاف سایر دستگاه‌های تصفیه هوا، سیستم فیلتراسیون ®HyperHEPA شرکت IQAir، کوچک‌ترین و مضرترین ذرات معلق هوا تا ابعاد ۰.۰۰۳ میکرون ــ که کوچترین ذرات موجود هستند ــ را به صورت کامل جذب می‌کند. این ذرات شامل ویروس‌ها، شوره بدن حیوانات خانگی، مایت‌ها، آلودگی هوا و حتی دود سیگار می‌شوند. دستگاه تصفیه هوای IQAir از فن آوری نانوالیاف و طراحی نوین استفاده می‌کند تا ذراتی ۱۰۰ برابر کوچکتر از آنچه مورد ادعای سایر دستگاه‌های تصفیه هوا می‌باشد، را جذب کند. این تنها یک ادعا نیست، بلکه با آزمایش‌های سخت این ادعا را ثابت می‌کنیم.

کارایی تضمین شده
IQAir هردستگاه تصفیه هوای خود را جداگانه در کارخانه آزمایش می کند تا اطمینان حاصل شود که کارکرد آن، انتظارات مورد نظر ما را برآورده می‌کند. ما از یک دستگاه ذره شمار لیزری استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که فیلتر ®HyperHEPA، استانداردهای مورد نظر ما را نه در تئوری بلکه در عمل برآورده می‌کند. ما هوای خروجی دستگاه تصفیه هوا را تست می‌کنیم. در صورتی که هوای خروجی دستگاه حداقل ۹۹.۹۷% تمیزتر نباشد، دستگاه ارسال نمی‌شود. در یک برگه گواهی عملکرد که به صورت دستی امضا شده، جزئیات نتایج آزمایش‌ها آمده است که همراه با هر دستگاه تصفیه هوای Allergen 100 ارسال می‌شود.

۴۰% عمر بیشتر برای فیلترها
در نسخه‌ی جدید دستگاه تصفیه هوای IQAir، پیشرفته ترین فناوری چین زنی فیلتر استفاده شده است. این فن آوری نه تنها جریان هوا را افزایش می‌دهد، بلکه ظرفیت جذب ذرات را در پیش فیلتر ™PreMax به میزان   ۲۰ % و در فیلتر اصلی®HyperHEPA به میزان ۴۰ درصد افزایش می‌دهد. این امر دفعات تعویض فیلترها را کاهش می‌دهد و در نتیجه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

ضمانت ۳ ساله
هر دستگاه تصفیه هوای IQAir یک سرمایه گذاری برای چندین سال است. کیفیت تمام سوئیسی در تمام مراحل طراحی و تولید دستگاه، تضمینی برای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا در دنیا است. IQAir مفتخر است که محصولات خانگی خود را با یک ضمانت نامه ۳ ساله در برابر عیوب قطعات و عیوب ناشی از نیروی انسانی ارائه کند. فیلترها جزو اقلام مصرفی بوده و خارج از این ضمانت نامه می‌باشند.