کارایی

اطلاعات کامل‌تر درباره کاراییِ دستگاه تصفیه هوای IQAir مدل GC Multigas

۱۱ % هوای پاک بیشتر
در نسخه جدید دستگاه تصفیه هوای IQAir، از قوی‌ترین فن‌ تصفیه هوای خانگی، استفاده شده است. قدرت بالای این فن، نتایج بهتری را در تصفیه هوا به همراه دارد. طراحی بهینه شده، از جدیدترین فناوری آیرودینامیک برای تبدیل انرژی به هوای بیشتر و آلودگی صوتی کمتر بهره برده است. همچنین به کمک فناوری چین زدن پیش فیلتر ®HyperHEPA (تا کردن ظریف کاغذ فیلتر برای افزایش هرچه بیشتر سطح مؤثر فیلتراسیون)، بازدهی این دستگاه تصفیه هوا تا ۱۱ % افزایش یافته است. این به معنی هوادهی بیشتر و در عین حال عمر بیشتر فیلترها می‌باشد که با کاهش هزینه‌های جایگزینی فیلترها، از لحاظ اقتصادی بیشتر مقرون به صرفه می‌باشد.

جذب ذرات فوق ریز
حدود ۹۰ % ذرات معلق در هوا، ذرات فوق ریز به اندازه‌ی ۰.۱ میکرون هستند و منبع اصلی تولید این ذرات، احتراق وسایل موتوری، پالایشگاه‌ها، کارخانجات صنعتی، و حتی پخت و پز است. ویروس‌ها نیز در رده‌ ذرات معلق فوق ریز قرار می‌گیرند. اندازه کوچک ذرات فوق ریز به آن‌ها این امکان را می‌دهد که به راحتی از طریق سیستم تنفس بدن استنشاق شوند و درون ریه‌ها انباشت و جذب خون شوند و در نهایت می‌توانند منجر به حمله‌های قلبی، سکته، آسم و حتی سرطان شوند.
تولید کنندگان دستگاه‌های تصفیه هوای رایج در بازار می‌گویند که دستگاه‌های آن‌ها فقط ذرات بزرگتر از ۰.۳ میکرون را جذب می‌کند، اما دستگاه تصفیه هوای IQAir از این قضیه مستثنی است.
کارایی فیلترهای HyperHEPA شرکت IQAir در جذب ۹۹.۵ %همه ذرات کوچکتر از ۰.۰۰۳ میکرون – کوچکترین ذراتی که موجود هستند- تأیید و ثابت شده است. آزمایشات انجام شده توسط آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر، اثربخشی فن‌آوری IQAir در جذب ذرات فوق ریز را تأیید کرده‌اند. وقتی موضوع محافظت در برابر ذرات فوق ریز مطرح است، دستگاه تصفیه هوای IQAir انتخابی تضمین شده است.

۱۰۰ ماسک گاز
قدرت جذب شیمیایی کارتریج فیلتر دستگاه تصفیه هوای GC MultiGas برابر بیش از ۱۰۰ ماسک گاز است.

بیشترین مقدار تخلخل‌های ریز
کربن فعال استفاده شده در کارتریج فیلتر دستگاه تصفیه هوای GC MultiGas به روشی فعال شده است که بیشترین مقدار میکروتخلخل را داشته باشد. تنها این تخلخل‌های ریز، درجذب بو و مواد شیمیایی از هوایی که تنفس می کنید، موثر می‌باشند. فیلتر دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir حاوی بیشترین مقدار میکروتخلخل برای محافظت از سلامتی شما است.

کارایی تضمین شده

IQAir هر دستگاه تصفیه هوای خود را جداگانه در کارخانه آزمایش می‌کند تا اطمینان حاصل شود که کارکرد آن، انتظارات مورد نظر ما را برآورده می‌کند. ما از یک دستگاه ذره شمار لیزری استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که فیلتر ®HyperHEPA، استانداردهای مورد نظر ما را نه تنها در تئوری بلکه در عمل نیز برآورده می‌کند. ما هوای خروجی دستگاه را تست می‌کنیم. در صورتی که هوای خروجی دستگاه حداقل ۹۹ % تمیزتر نباشد، دستگاه تصفیه هوا ارسال نمی‌شود. در یک برگه گواهی عملکرد که به صورت دستی امضا شده، جزئیات نتایج آزمایش‌ها آمده است که همراه با هر دستگاه‌ ارسال می‌شود.

۱۳ % عمر بیشتر فیلترها
در نسخه‌ جدید دستگاه تصفیه هوای IQAir، از پیشرفته‌ترین فناوری چین زنی فیلتر استفاده شده است. این فن آوری نه تنها جریان هوا را افزایش می‌دهد، بلکه ظرفیت جذب ذرات را در پیش فیلتر به میزان ۱۳ % افزایش می‌دهد. این امر دفعات تعویض فیلترها را کاهش داده و در نتیجه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

حساسیت چندگانه شیمیایی
سوزش چشم، خس خس سینه، خستگی، رینیت ( التهاب مخاط بینی)، گلو درد یا سرفه و خارش پوست از علائم بیماری‌ای به نام حساسیت چندگانه شیمیایی (MCS) است. افراد مبتلا به این بیماری از حساسیت بالا به مواد شیمیایی خانگی و سایر محصولات رنج می‌برند. بهترین راه حل برای درمان MCS، حذف آلاینده‌های هوا و مواد شیمیایی است که باعث بیماری و حساسیت می‌شوند. از آنجایی که غلظت آلودگی هوا در محیط داخلی معمولاً بسیار بالاتر از آلودگی هوا در فضاهای باز است، یک کارشناس برجسته پزشکی به این نتیجه رسیده است که: “دستگاه‌های تصفیه هوا که هم ذرات و هم مواد شیمیایی را از هوای محیط داخلی حذف می‌کند، به میزان قابل توجهی برای بیماران MCS، مناسب می‌باشند”.
کارشناسان، دستگاه تصفیه هوای IQAir را به عنوان بهترین دستگاه موجود برای افراد مبتلا به MCS ارزیابی کرده‌اند. بیشتر دستگاه‌های تصفیه هوا به اندازه کافی برای بهبود کیفیت هوا موثر نیستند. علاوه بر این، دستگاه تصفیه هوای IQAir ازروش‌های مولد محرک شیمیایی مانند اوزن، استفاده نمی‌کند. همچنین محصولات IQAir از پلاستیک‌های ABS مورد مصرف در صنعت رایانه ساخته شده‌اند که هیچ گازی ساطع نمی‌کنند.