دستگاه تصفیه هوای IQAir مدل Perfect 16

سیستم تصفیه هوای آی کیو ایر مدل Perfect 16، اولین سیستم تصفیه هوایی است که بر اساس سیستم هواساز مرکزی کار می‌کند و از فیلتراسیون پیشرفته میکروفیبر یا AMF استفاده می‌کند. این الیاف فیلتراسیون، ۱۰ برابر باریک‌تر از الیاف فیلترهای هوای معمولی هستند و این موضوع باعث می‌شود که هوا به راحتی از فیلترها عبور کند، در حالی که الیاف فوق نازک، مانعی نفوذ ناپذیر برای ذرات آلاینده فوق ریز ایجاد کرده‌اند.

بیشتر فیلترهای هوا تنها دارای یک سطح صاف برای فیلتراسیون می‌باشند. اما سیستم تصفیه هوای مدل Perfect 16 شرکت IQAir دارای طراحی نوین ” Double V” است که سطح فیلتراسیون را تا بیش از ۱۶ مترمربع برای فیلتر مدیا افزایش می‌دهد! این طراحی منحصر به فرد، به سیستم تصفیه هوای مدل Perfect 16 این امکان را می‌دهد که قدرت فیلتراسیونی ۵۰ برابر دستگاه‌های فیلتراسیون معمولی داشته باشد. هر چه سطح جذب بیشتر باشد، فیلتراسیون بهتر انجام می‌شود و هوای بیشتری می‌تواند به راحتی از سیستم تصفیه هوا عبور کند.

سیستم تصفیه هوای Perfect 16 تنها سیستمی است که در رتبه بندی MERV موفق به کسب امتیاز ۱۶ (بالاترین امتیاز ممکن) شده است. موسسه‌ Intertek/ETL SEMKO پس از انجام آزمایش‌هایی بر اساس سخت‌ترین استانداردهای صنعتی روی سیستم تصفیه هوای مدل Perfect 16، امتیاز ۱۶ را در سیستم ارزیابی MERV (مخفف عبارت Minimum Efficiency Reporting Value) به آن داده است. تا به حال هیچ سیستم تصفیه هوای دیگری امتیاز بالاتری را کسب نکرده است. سیستم MERV توسط انجمن مهندسین سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) به منظور ارزیابی کارایی دستگاه‌های تصفیه هوا ابداع شده است. گزارش تست‌های فنی مستقل انجام شده تایید می‌کند که سیستم تصفیه هوای مدل Perfect 16 شرکت IQAir با راندمان حداقل ۹۵% برای ذرات ۰.۳ میکرون و بزرگتر، و راندمان بیش از ۸۵% برای همه ذرات فوق ریز تا ۰.۰۰۳ میکرون، (یعنی کوچکترین ذرات موجود) تصفیه هوا را انجام می‌دهد.

مراحل فیلتراسیون تصفیه هوای IQAir مدل Perfect 16

دستگاه تصفیه هوای Perfect16 داخل سیستم گرمایش یا تهویه هوای کنونی خانه شما نصب می‌شود و بی صدا و کارامد هوای خانه شما را تا ۱۲۵ بار در روز تصفیه می‌کند.

۱.ورودی هوا: هوا از دریچه برگشت خانه که معمولا در راهرو یا اتاق پذیرایی است، وارد می‌شود.

۲.فیلتراسیون Perfect16: هوا از ۴ فیلتر چین دار میکروالیافی که در شکل V2 که از ۱۶ متر مربع فیلتر تشکیل شده است، رد می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که این سیستم تصفیه هوا قدرت فیلتراسیونی ۵۰ بار بیشتر از دستگاه‌های تصفیه هوای معمولی داشته باشد.

۳.بازگشت هوای پاک: هوای تمیز از سیستم تهویه‌ خانه شما رد و به خانه وارد می‌شود.

سطح این فیلتر ۵ متر مربع و متوسط طول عمر آن، در صورت استفاده روزانه ۱۰ ساعت با دور فن ۳، ۴ سال است.

فیبر فیلترهای دستگاه تصفیه هوای Perfect 16 ده برابر نازک‌تر از فیبر فیلترهای رایج دستگاه‌های تصفیه هوا هستند. این الیاف فوق ریز مانعی تقریبا نفوذ ناپذیر در مقابل ذرات آلودگی ایجاد می‌کنند. نتیجه‌ این امر فیلتری بسیار کارامد، با افت فشاری بسیار پایین است که استانداردی جدید برای سیستم‌های تصفیه هوای مرکزی خانگی ایجاد کرده‌ است.

 

 

مشخصات فنی تصفیه هوای IQAir مدل Perfect 16

ابعاد: ۵۴*۶۴.۲*۷۴.۳

وزن: ۳۳.۵ کیلوگرم

ظرفیت هوادهی: به ترتیب ۳۴۰۰ متر مکعب

ولتاژ: ۲۲۰ ولت

مصرف برق: ندارد- بدون قطعات الکتریکی

نوع عایق: عایق فوم با روکش آلومینیوم (بدون پشم شیشه)

فیلتر: ۱۹.۵ متر مربع فیلتر ذرات معلق با رنده بندی MERV 16@ 492 fpm

برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد مشخصات این سیستم تصفیه هوا، بر روی لینک‌های زیر کلیک نمایید.

گالری تصاویر سیستم تصفیه هوای IQAir مدل Perfect 16