طراحی

اطلاعات کامل‌تر درباره کارایی دستگاه ذره شمار لیزری Laser Particle Counter

دستگاه شمارش ذرات بسیار پیشرفته‌ی IQAir در سه مدل مختلف با ویژگی‌ها و ملحقاتی ارائه شده که آن‌ها را برای اندازه‌گیری کیفیت هوا، کنترل اتاق‌های تمیز و اثبات صحت کارکرد دستگاه‌ها، ضروری می‌کند.

این دستگاه دارای سه مدل با ویژگی هایی مشابه اما تفاوت هایی بسیار ظریف برای کاربردهای متفاوت است:

ParticleScan® Pro
دقت پیشرفته در شمارش ذرات برای متخصصین.
ParticleScan® CR
دقتی بسیار بالا برای شمارش ذرات در اتاق‌ها و محدوده‌های تمیز.
ParticleScan® Lite
فناوری پیشرفته همراه با هزینه‌ای اقتصادی

ParticleScan® Pro
این دستگاه یک ذره شمار لیزری دستی، قابل حمل، حرفه ای و پیشرفته است که برای استفاده‌ی متخصصین هوا برای تشخیص مشکلات هوا(منبع آلودگی، نشتی فیلترها و دیگر مسائل IAQ) طراحی شده است. ParticleScan Pro قابل اطمینان و بسیار دقیق است و دارای ویژگی‌هایی مانند سیستم شمارش شش کاناله است که آن را در برابر ذره شمارهای مرسوم بسیار برتری داده است. سیستم این دستگاه دارای شش کانال است که کار شمارش ذرات با اندازه‌های مختلف را در یک زمان راحت کرده است. یک پنل نمایش پیشرفته تعداد ذرات را به صورت کلی و یا به شکل‌های دیگر نشان می‌دهد. این دستگاه دارای 0.025 میزان جریان هوا است که به عمد از ذره شمارهای مرسوم دیگر آرام تر است و آمار تصادفی در مکان هایی که تمرکز ذرات بالا است را به شدت کاهش می‌دهد. نتیجه ی این امر شمارشی بسیار دقیق‌تراست. به خصوص در محیط‌های آلوده‌ی شهری که مقدار ذرات از 2 میلیون ذره در هرفوت مکعب بیشتراست.
دستگاه ParticleScan Pro به شدت حساس است و می‌تواند ذرات را به صورت همزمان به شش گروه تقسیم کند که اجازه می‌دهد متخصصین هوا روی اندازه‌های خاص ذرات برای اهداف مختلف تمرکز کنند. کابل USB دستگاه نیزانتقال اطلاعات را میسر می‌کند.

دستگاه به صورت اتوماتیک اطلاعات را هر 6 ثانیه تجدید می‌کند و این اجازه را می‌دهد که تغییرات ذرات در حال رخ دادن و در مکانی که رخ می‌دهند را به آسانی دنبال کنیم. دستگاه به راحتی قابل حمل و نقل است و تا 4 ساعت با باتری قابل شارژ NiHM کار می‌کند. اسکنر و ملحقات در یک پوشش پلی پروپلین برای جلوگیری از آسیب جا می‌گیرند.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، دستگاه ParticleScan Pro یک دستگاه دستی است و پروب ایزوکینتیک آن، شمارش را هنگام ورود هوا و خروج آن آسان می‌کند.

ParticleScan® CR
دستگاه ParticleScan CR یک دستگاه ذره شمار لیزری دستی، قابل حمل، حرفه ای و پیشرفته است که جهت استفاده‌ی متخصصین هوا برای تشخیص مشکلات هوا(منبع آلودگی، نشتی فیلترها و دیگر مسائل IAQ) در اتاق های تمیز و دیگرهای محیط های کنترل شده طراحی شده است.
این دستگاه قابل اطمینان و بسیار دقیق است و دارای ویژگی‌هایی مانند سیستم شمارش شش کاناله است که آن را در برابر ذره شمارهای مرسوم بسیار برتری داده است. سیستم این دستگاه دارای شش کانال است که کار شمارش ذرات با اندازه‌های مختلف را در یک زمان راحت کرده است. هم چنین این دستگاه دارای میزان جریان هوا و نیروی هوای فیلتر شده با فیلتراسیون HEPA است تا هوای اتاق‌های تمیز را بسیار پاک نگه دارد. یک پنل نمایش پیشرفته تعداد ذرات را به صورت کلی و یا به شکل‌های دیگر نشان می‌دهد.
دستگاه ParticleScan CR یک وسیله ی ضروری برای تشخیص میزان تمرکز ذرات هوا در اتاق‌های تمیز در ثانیه است. میزان جریان هوای این دستگاه به عمد از ذره شمارهای مرسوم دیگر آرام تر است و آمار تصادفی در مکان هایی که تمرکز ذرات بالا است را به شدت کاهش می‌دهد. نتیجه ی این امر شمارشی بسیار دقیق‌تراست.
دستگاه ParticleScan CR به شدت حساس است و می‌تواند ذرات را به صورت همزمان به شش گروه تقسیم کند که اجازه می‌دهد متخصصین هوا روی اندازه‌های خاص ذرات برای اهداف مختلف تمرکز کنند. کابل USB دستگاه نیز انتقال اطلاعات را میسر می‌کند.
دستگاه ParticleScan CR به صورت اتوماتیک اطلاعات را هر 6 ثانیه تجدید می‌کند و این اجازه را می‌دهد که تغییرات ذرات در حال رخ دادن و در مکانی که رخ می‌دهند را به آسانی دنبال کنیم. دستگاه به راحتی قابل حمل و نقل است و تا 4 ساعت با باتری قابل شارژ NiHM کار می‌کند. اسکنر و ملحقات در یک پوشش پلی پروپلین برای جلوگیری از آسیب جا می‌گیرند.
علاوه بر ویژگی های ذکر شده، دستگاه ParticleScan CR یک دستگاه دستی است و پروب ایزوکینتیک آن شمارش را هنگام ورود هوا و خروج آن آسان می‌کند.

ParticleScan® Lite
دستگاه ParticleScan Lite حساسیتی بالا و مصرفی کم دارد که این دستگاه را تبدیل به ابزاری قدرتمند برای کارشناسان خرید، تکنیسین‌ها و افرادی که درتولید فیلتراسیون هوا و نمایش کارایی دستگاه مشغول اند، می‌کند. با نشان دادن ذرات تا 0.3 میکرون، این دستگاه ارزش بسیار بالایی دارد. دستگاه ParticleScan Lite برای ردیابی تمرکز ذرات ریز فضاهای آلوده و معمولی داخل طراحی شده است. این دستگاه برای نمایش کارایی دستگاه‌های تصفیه هوا، فیلترهای هوا و مکنده‌های گرد و خاک ایده آل است.
کارکرد ساده ی این دستگاه همراه با سیستم شمارش تک کاناله ،آن را برای بسیاری از متخصصین هوا که به دنبال نتایج دقیق و سهولت استفاده همراه با هزینه ای منطقی هستند، تبدیل به گزینه ای مناسب می‌کند.

این دستگاه، ابزاری بسیار قدرتمند اما کم هزینه برای ارزیابی کیفیت تصفیه هوا است. دستگاه ParticleScan Lite از نظر اندازه ی ذرات، مشابه مدل‌های دیگر است اما سیستم کنترل ساده‌ی آن برای تکنیسین‌ها و کارشناسان فروش بسیار مناسب است.

این دستگاه ذرات تا 0.3 میکرون را هر 6 ثانیه با سیستم HVAC ردیابی می‌کند و اطلاعاتی به هم پیوسته را برای نمکایش کارایی دستگاه هم در فضاهای داخلی و هم بیرونی فراهم می‌کند.
هم چنین این دستگاه به راحتی قابل حمل و نقل است و ملحقات آن در یک پوشش پلی پروپلین برای جلوگیری از آسیب جا می‌گیرند.
علاوه بر ویژگی های ذکر شده، دستگاه ParticleScan Lite یک دستگاه دستی است و پروب ایزوکینتیک آن شمارش را هنگام ورود و خروج هوا دقیقا در جایی که مشکوک به مشکل است آسان می‌کند.