کاربردهای پزشکی دستگاه‌ تصفیه هوا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاربردهای پزشکی دستگاه‌ تصفیه هوا

مطب‌های پزشکان

دندانپزشکی‌ها

آزمایشگاه‌ها

بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تصویر بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها
بیمارستان‎‌ها و کلینیک‌ها

بهبود کیفیت هوا در مراکز سلامت و درمان
بهبود کیفیت هوا در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و دیگر مراکز درمانی یک جز حیاتی از رویه‌ علم بهداشت هواست. این موضوع هم چنین به سلامت و امنیت کارکنان بیمارستان‌ها مربوط می‌شود. تصفیه‌ هوا، محیطی سالم و مطلوب تر برای بیماران، کارکنان و عیادت‌کنندگان دراین اماکن فراهم می‌کند. علاوه بر آن، تصفیه‌ هوا به دلیل خاصیت پیشگیری از عفونت‌ از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر است.

بخش‌های متفاوت، نیازهای متفاوت برای تصفیه هوا
ویژگی‌های تصفیه‌ هوا در مراکز حفظ سلامت، در هر بخش و حتی در هر اتاق متفاوت است. برخی از محدوده‌ها میزان بالایی از تصفیه ذرات میکروارگانیسم را برای حفاظت بیماران، عیادت‌کنندگان و کارکنان بیمارستان نیاز دارند. ( برای مثال بخش‌های جراحی، آی‌سی‌یو‌ها، اتاق‌های ایزوله‌ سل ) در حالی که برخی اتاق‌های دیگر نیاز به تصفیه‌ آلاینده‌های گازی، مواد شیمیایی و بوها دارند. (برای مثال آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های کالبد شکافی، مطب‌های دندانپزشکی و داروخانه‌ها)
کنترل ذرات میکروارگانیسم ( باکتری‌ها، ویروس‌ها و ذرات قارچی) باتوجه به این که تعدادی از بیماری‌ها و عفونت‌ها توسط ذرات معلق در هوا منتقل می‌شوند، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد.

عفونت، یک خطر بسیار جدی
عفونت‌های منتقل شده در بیمارستان به علت عوارض بسیار جدی مانند افزایش آسیب پذیری بیمار، افزایش طول درمان در بیمارستان و هزینه‌های کلی، بسیار با اهمیت هستند. بیمارانی که سیستم ایمنی بدنشان به خطر افتاده است مانند بیمارانی که جراحی پیوند اعضا و بیماری‌های خونی دارند، به علت ضعف سیستم ایمنی در معرض خطر عفونت بیشتری قرار دارند.

IQAir هم چنین کنترل ذرات شیمیایی و بوهای معلق در هوا را توسط فیلتراسیون هوای گرداگرد، تفاوت فشار هوا و حذف در منشاء فراهم می‌کند. (جذب ذرات شیمیایی و بوی نامطبوع در فشار منفی و یا جذب و فیلتراسیون آن‌ها در منشاء تولیدشان)

کاربردهای مختلف دستگاه تصفیه هوای IQAir
با توجه به طبیعت نامتمرکز، طراحی ماژولار جدید و سازگاری بی‌همتای دستگاه تصفیه هوای IQAir، دستگاه‌های تصفیه هوای آن، طیفی وسیع از کاربردها را در مراکز سلامت و درمان شامل می‌شوند:

 

– پیش ورودی اتاق‌های ایزوله
– واحدهای پیوند مغز استخوان
– واحدهای سوختگی
– مراکز کامپیوتری و ذخیره اطلاعات
– مراکز مراقبت‌های ویژه
– مراکز دندانپزشکی
– اتاق‌های اورژانس
– هوای تازه فیلترشده
– تصفیه هوای کلی
– واحدهای امراض مربوط به کهولت سن
– خون شناسی
– آی سی یوها
– جراحی‌های لیزر و کنترل بو
– آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی
– بخش‌های مراقبت ویژه‌ نوزادان
– بخش‌های حساس به بو
– اتاق‌های جراحی
– بخش‌های تومور شناسی
– بخش‌های پیوند اعضا
– بخش‌های آسیب شناسی
– بخش‌های ایزوله‌ کودکان
– داروخانه‌ها
– محیط‌های حساس تنفسی
– مکان‌های مخصوص استعمال دخانیات
– اتاق‌های ایزوله سل و پیش ورودی آن‌ها

دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir به اشکال گوناگونی برای بهترین تصفیه هوا استفاده می‌شوند:

فیلتراسیون با چرخاندن مداوم هوا: فیلتراسیون توسط چرخاندن هوای اتاق در یک سیستم دیواری و حذف میکروارگانیسم‌های معلق در هوا در هر بار رد شدن از فیلتر.
ایجاد تفاوت فشار: چرخاندن مداوم هوا در فیلترها می‌تواند با ایجاد فشار مثبت و یا منفی بین فضاها تکمیل شود. برای مثال پیشگیری از ورود جریان هوا از یک فضای آلوده به غیر آلوده.
فشار مثبت: در صورت وجود سیستم ایمنی ضعیف، بیمار باید در اتاقی با فشار هوای بالاتر(مثبت) نگهداری شود تا هوای آلوده وارد اتاق نشود.
فشار منفی: هنگامی که بیمار دارای بیماری قابل انتقال از طریق هوا است، باید وی را در اتاقی با فشار هوای منفی برای جلوگیری از انتقال بیماری نگهداری کرد. با کمک فناوری‌های InFlow وOutFlow دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir می‌توانند به طریقی تنظیم شوند که بتوانند فشار مثبت و منفی برای محیط ایجاد کنند.
جذب در منشا: هدف دستگاه‌های جذب در منشا ( ™IQAir ( FlexVac™ and VM FlexVac این است که آلاینده‌ها را در لحظه‌ تولید و قبل از این که بتوانند وارد هوای اتاق شوند، متوقف کند.

تصویر دستگاه تصفیه هوای فشار مثبت