کاربرد خانگی دستگاه‌ تصفیه هوا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تصویر خانواده برای کاربرد خانگی دستگاه تصفیه هوا
کاربرد خانگی دستگاه‌ تصفیه هوا

آیا مطلع هستید که هوای محیطی مانند خانه، می‌تواند تا ۱۰ برابر آلوده‌تر از هوای بیرون و فضاهای باز باشد؟
بسیاری از ما بر اساس یک باور غلط، فکر می‌کنیم که هوای فضاهای بسته‌ای مثل خانه، پاک‌تر از هوای فضاهای باز است. این در حالی است که عواملی مانند استعمال دخانیات، پخت و پز، استفاده از مواد شوینده و بهداشتی، نگهداری حیوانات خانگی، مصرف مواد خوشبوکننده و آرایشی و استفاده از کفپوش‌هایی مثل موکت و فرش، باعث انتشار آلودگی در هوا شده و بسته بودن درها و پنجره‌ها، مانع تخلیه این آلودگی‌ها از محیط می‌شود. نتیجه‌ چنین اتفاقی، انباشته شدن آلودگی در هوای محیط‌های یاد شده است. این موضوع، می‌تواند در فصل‌هایی مثل پاییز و زمستان، تشدید شود! در این فصول، ما به دلیل سرمای هوا و نیز شدت گرفتن آلودگی هوای شهرها، از باز گذاشتن درها و پنجره‌ها، امتناع می‌کنیم.
تحقیقات زیادی در مورد اثرات مضر انباشت آلودگی در هوای محیط‌های بسته، منتشر شده است. از آنجایی که کودکان و افراد مسن، زمان‌ نسبتا طولانی‌تری را در این فضاها سپری می‌کنند، بیشترین مشکلات هم گریبان‌گیر این دسته از افراد خواهد بود.

برای از بین بردن آلودگی هوای محیط‌های بسته‌ای مانند خانه و محل کار، چه اقدامی می‌توانیم انجام دهیم؟

استفاده از دستگاه‌ تصفیه هوا با فیلتر هپا (HEPA)، یکی از رایج‌ترین راه‌های مقابله با این آلودگی‌هاست. یک دستگاه تصفیه هوای خوب، می‌تواند این قبیل آلودگی‌ها را به طور ۱۰۰% از بین ببرد.
IQAir به عنوان یکی از پیشگامان صنعت طراحی و ساخت دستگاه‌های تصفیه هوا در دنیا، انواع مختلفی از دستگاه‌ تصفیه هوا را برای کاربردهای مختلف، تولید می‌کند. دستگاه‌های تصفیه هوای IQAir به باور بسیاری از متخصصان این صنعت، بهترین نوع دستگاه‌ تصفیه هوا در دنیاست.