کاربردهای اداری دستگاه‌ تصفیه هوا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تصویر کاربرد تصفیه هوا در اداره
کاربردهای اداری دستگاه‌ تصفیه هوا

کیفیت هوای پایین می‌تواند میزان کارایی را کاهش دهد
زمانی که بیشتر مردم در ادارات می‌گذرانند بعد از زمان سپری شده در خانه مهم‌ترین زمان است. بنابراین هیچ تعجبی ندارد که هوایی که در ادارات تنفس می‌شود تاثیر بسیار مهمی روی سلامتی و کارایی دارد.

منشاء آلودگی ادارات
کیفیت هوا در ادارات معمولا توسط ترکیب آلودگی‌های داخلی و خارجی به خطر می‌افتد. منابع آلودگی‌های خارجی می‌تواند شامل خیابان‌های شلوغ، ترمینال‌های اتوبوس رانی، پارکینگ‌ها، ایستگاه‌های راه آهن، فرودگاه‌ها، صنایع تولیدی، کشاورزی وغیره شود. منابع داخلی نیز شامل سیستم‌های HVAC بد نگهداری شده، مواد ساختمانی و اداری، دستگاه‌های کپی و پرینترهای لیزری می‌شوند.

 

تصویر کارمند بیمار در اثر سندروم ساختمان بیمار

سندروم ساختمان بیمار!

اصطلاحی که غالبا در رابطه با ساختمان ادارات شنیده می‌‌شود، اصطلاح سندروم ساختمان بیمار است (SBS). این سندروم توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا به شرایطی اطلاق می‌شود که افراد داخل ساختمان دچار علائمی شوند که مربوط به زمان سپری شده در ساختمان است، ولی هیچ بیماری خاصی در آن‌ها شناسایی نمی‌شود. در حالی که عوامل بسیاری در تشدید این شرایط نقش دارند، برطبق آمار سازمان سلامت جهانی، مشکلات کیفیت هوای داخلی ساختمان در ۳۰% ساختمان‌های تجاری اتفاق می‌افتد. گزارشی از آزمایشگاه ملی لورانس برکلی نشان می‌دهد که ۲۳% کارمندان آمریکایی دچار علائم این سندروم هستند که کارایی کلی آن‌ها را در سطح ملی ۲% کاهش می‌دهد و سالانه ۶۰ میلیارد دلار خسارت به سیستم اقتصادی وارد می‌کند. تهویه‌ نامناسب تنها یک عامل ایجاد این سندروم است. آلاینده‌های داخلی مانند ترکیبات رقیق ارگانیک می‌توانند باعث حساسیت و مسائلی مانند سردرد، خستگی و دیگر مشکلات سلامتی شوند. همراه با از بین بردن ذرات در منشاء و تهویه هوای عالی، سازمان حفاظت محیط زیست، استفاده از یک دستگاه‌ تصفیه هوای کارامد را برای پیشگیری از ایجاد این سندروم توصیه می‌کند. IQAir طیف وسیعی از سیستم‌های تصفیه هوا را برای حذف موثر آلاینده‌ها، چه به شکل یک دستگاه و چه یک سیستم مرکزی HVAC ارائه می‌کند.