کاربرد دستگاه‌ تصفیه هوا

 

 

 

تصویر کاربرد تصفیه هوا در دندانپزشکی
کاربرد دستگاه‌ تصفیه هوا در مطب‌های دندانپزشکی

راه حل تصفیه هوا برای مراکز دندانپزشکی
محیط کار دندانپزشکی می‌تواند دندانپزشک، کارکنان و بیماران را در معرض انواع بسیاری از آلاینده‌های هوا در هنگام کارهای معمول دندانپزشکی قرار دهد. سری دندانپزشکی IQAir به طور خاص برای این مراکز طراحی شده است.

مراکز دندانپزشکی دارای میزان بسیار بالایی از آلودگی هستند
برای دندانپزشکان، کارکنان و بیماران، اجرای امور دندانپزشکی و استفاده از سطح وسیعی از ترکیبات شیمیایی می‌تواند امکان قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های مضر را افزایش دهد. به خصوص برای کارکنان، این تماس بسیار بالاتر است. استفاده از دریل‌های سرعت بالا و ابزارهای دیگر باعث تولید ریز قطره‌هایی می‌شود که در حدی سبک‌اند که تا چند ساعت در هوا معلق می‌مانند. باکتری و ویروس‌هایی که در این ریز قطره‌ها قرار گرفته‌اند، به راحتی استشمام می‌شوند و منبع بسیار مستعدی برای عفونت‌ها هستند.

جیوه
تحقیقات بسیاری نشان می‌دهد که دندانپزشکان و دستیاران آن‌ها مقداری بسیار بالاتر از متوسط جیوه را در خون و ادرارشان دارند. بخار جیوه در کارکردن با آمال گام ایجاد می‌شود و یا از سطوحی که طی زمانی طولانی انباشته شده است برمی‌خیزد.

ضد عفونی کننده‌ها
ضد عفونی کننده‌های شیمیایی در مراکز دندانپزشکی معمولا بوهایی بسیار ناخوشایند را تولید می‌کنند. برخی ضدعفونی کننده‌ها ممکن است باعث ایجاد انواع حساسیت‌ها شوند. برای تصفیه هوای کارامد دندانپزشکی‌ها، دستگاه باید قادر باشد که هم ذرات (میکرو ارگانیسم‌ها، ریز‌قطره‌ها و غبار) و هم گازهای شیمیایی ( بخار جیوه و ترکیبات شیمیایی ارگانیک) را جذب کند.

اهمیت ویژه‌ نظارت بر منبع
برای جذب گاز اورسل مته و دیگر آلاینده‌های هوا که توسط امور دندانپزشکی ایجاد می‌شود، یک سیستم برای جذب در منشاء نیاز است. برای بهبود کیفیت کلی هوا، دستگاه تصفیه هوا باید در مرکز اتاق‌های دندانپزشکی استفاده شود. این سیستم باید دارای فیلترهایی با کارایی بسیار بالا در مقابل ذرات و فیلترهای حذف گاز برای بخار جیوه، ضدعفونی کننده‌ها و ترکیبات بخاری ارگانیک باشد.